Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Morskie spotkania

Data publikacji: 2022-06-23 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-23 18:31
Morskie spotkania
Nowa książka kpt. Gawłowicza Fot. MCN  

W najbliższym czasie odbędą się w Szczecinie dwa wydarzenia, które powinny zainteresować pasjonatów tematyki morskiej. Już dzisiaj na promocję książki kpt. ż.w. Józefa Gawłowicza zaprasza Książnica Pomorska, a Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zachęca do wysłuchania w poniedziałek (27 czerwca) kolejnej prelekcji Ludmiły Kopycińskiej.

W bogato ilustrowanej książce pt. „Sekstanty” kapitan Gawłowicz w interesujący sposób opisuje dzieje tego instrumentu nawigacyjnego. Publikację wydało Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. Prezentacja albumu i spotkanie z jego autorem odbędzie się dzisiaj (23 czerwca) o g. 18 w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej.

W poniedziałek (27 czerwca) natomiast, również o g. 18, rozpocznie się w Starej Rzeźni prelekcja pt. „75 lat szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim”. To kolejne spotkanie, na którym przewodnik miejski Ludmiła Kopycińska opowie o ważnej części historii Szczecina i regionu. Będzie ono też dostępne online na Facebooku CKE Stara Rzeźnia.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA