piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > W kwiatowym żywiole

W kwiatowym żywiole [GALERIA]

W kwiatowym żywiole
Data publikacji: 2016-11-23 18:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-23 18:11
Wywietleń: 1414 174847

W środowy ranek (23 listopada) krokusowa rewolucja zawitała na ul. Dubois w Szczecinie przed budynek Zespołu Szkół nr 16. Ledwie godzinę później dołączyły do niej żabki, biedronki, promyczki i motylki z przedszkola nr 5 przy ul. Tomaszowskiej, nieopodal Stawu Brodowskiego, nad którym z Czytelnikami naszej gazety w październiku posadziliśmy kwiaty wiosny.

Na zaproszenie Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo krokusy przy ul. Dubois sadzili uczniowie klasy IV b I VI c. Do posadzenia było 500 cebulek przekazanych przez Urząd Miejski i 1250 podarowanych przez osiedlowców. W sadzeniu krokusów uczestniczył Henryk Szelągiewicz, przewodniczący RO Drzetowo-Grabowo.

- Mam już plany, gdzie na naszym osiedlu posadzimy krokusy w przyszłym roku. Pieniądze są zarezerwowane - zapewnia H. Szelągiewicz. 

Wraz z wychowankami cebulki sadziły opiekunki klas Monika Franczak i Anna Binkowska.

- Takie akcje są ze wszech miar potrzebne. Uczą dzieci szacunku do miejsca, w którym mieszkają i żyją. Dzięki takim akcjom Szczecin jest ładny i kolorowy - podsumowuje pani Anna. W sadzeniu 400 krokusów przekazanych przez Urząd Miejski przy ul. Tomaszowskiej brali udział wszyscy: od malucha do starszaka. Prace nadzorowała Monika Wielba, dyrektor placówki.

- Nie są to pierwsze krokusy posadzone w przedszkolu tej jesieni. Wcześniej posadziliśmy już 300 sztuk jak co roku podczas naszej lokalnej akcji "całe przedszkole w kwiatach". Braliśmy także udział w obsadzaniu krokusami Stawu Brodowskiego z Kurierem Szczecińskim - przypomina pani Monika. - Jesteśmy już 4-gwiazdkowym przedszkolem. To zobowiązuje - dodaje z dumą.

(MIR, SM)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole W kwiatowym żywiole

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie