piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa!

Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa!

Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa!
Data publikacji: 2016-11-30 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 11:24
Wywietleń: 1682 178753

Tylko w Szczecinie ponad 80 placówek oświatowych i wychowawczych, a także wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i osoby prywatne włączyły się w wir „krokusowej rewolucji" - wielkiej społecznej akcji dla ludzi i miasta. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów przyrody, wolontariuszy pragnących zmieniać swe rodzinne ostoje i miasta na lepsze, a też za sprawą uczestników Szkolnego Pulitzera - pola wiosennych kwiatów powstawały również w wielu punktach na mapie naszego województwa - od Międzywodzia i Reska, przez Nowogard i Dobrą, po Dębno Lubuskie.

Nie do wszystkich miejsc, w jakich pojawiał się sztandar „krokusowej rewolucji", byli w stanie dojechać reporterzy „Kuriera". Na szczęście, do redakcji docierają relacje samych uczestników akcji. Dumnych z tego, że mają swój udział w tworzeniu kwiatowych kobierców na miejskich placach, skwerach, przy ulicach i na podwórkach, którymi wiedzie ich codzienna droga do domu, szkoły, pracy, na uczelnię i w te wszystkie miejsca, w jakich najchętniej spędzają czas z bliskimi, przyjaciółmi. Bowiem to tam - mocą kolorów i pozytywnej energii - jesienią sadzone krokusy będą budziły nasze osiedla i ulice na wiosnę. Dając radość przechodniom, a satysfakcję tym, którzy dołożyli swoją „cegiełkę" do tej niezwykłej przemiany.

Oto pierwsze z takich relacji: „Jak co roku (od 3 lat) Gimnazjum nr 27 przy ul. Mikołajczyka (Szczecin) uczestniczyło w szczecińskiej «krokusowej rewolucji». Grupa uczniów z klasy 2a i 3a, mimo niesprzyjającej aury, zasadziła 1 tysiąc cebulek krokusów na szkolnym ogrodzie. Oby do wiosny!

Pozdrawiam serdecznie redakcję oraz Czytelników „Kuriera" - Izabela Sitka, szkolny koordynator akcji".

„Pozdrawiamy z Przedszkola Publicznego nr 64 (ul. Księcia Barnima III Wielkiego - Szczecin). Załączam zdjęcia z sadzenia cebulek krokusów, które otrzymaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego. «Krokusową rewolucję» zrobili nasi podopieczni w miniony piątek (23 listopada). Pozdrawiamy wszystkich innych uczestników tej wspaniałej akcji i zachęcamy do udziału w niej kolejnych. Naprawdę warto! Anna Wójcik, nauczycielka grupy V".

Czekamy na następne sprawozdania z kolejnych odcinków „krokusowej rewolucji", dokumentowane przez tych wszystkich, którzy dali się ponieść naszej wspaniałej społecznej akcji. Zachęcamy do uzupełnienia „Kurierowego" kalendarium tegorocznych wydarzeń: dla ludzi i miasta. ©℗

(an)
Fot. Izabela SITKA/Anna WÓJCIK

Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa! Krokusowa rewolucja. Świetna sprawa!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie