sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Kwiatowe ostatki

Kwiatowe ostatki

Kwiatowe ostatki
Data publikacji: 2016-11-28 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-29 18:23
Wywietleń: 1565 177682

Tegoroczna edycja krokusowej rewolucji na finiszu. W poniedziałek ta jedna z najbardziej pozytywnych i pożytecznych społecznie akcji na rzecz zielonego Szczecina zawitała ponownie tej jesieni na szczecińskie osiedle Książąt Pomorskich. We wtorek pojawimy się w Dobrej pod Nowogardem i w Miejskim Ośrodku Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie na szczecińskim osiedlu Wielgowo-Zdunowo-Sławociesze.

Tym razem na zaproszenie administracji osiedla SM Wspólny Dom, która w tym roku otrzymała statuetkę Przyjaciela Krokusowej Rewolucji za zaangażowanie w akcję, krokusy sadziła młodzież z klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Świętoborzyców. Wybór padł na zieleniec w pobliżu bloków przy ul. Myśliwskiej 8-15.

- W sumie 1000 cebulek krokusowych, a dodatkowo 300 dosadzą w tym tygodniu jeszcze przedszkolaki ze swoimi opiekunkami z pobliskiego przedszkola nr 59 przy ul. Księżnej Zofii - mówiła Iwona Kocjan w imieniu sponsora.

Wśród młodzieży znajome twarze. Krokusy sadziły Agata i Marta. - Razem z Kurierem obsadzałam krokusami Staw Brodowski - opowiadała Marta. - Było fajnie, dostałam misia maskotkę, ciepłą herbatę a w szkole szóstkę z przyrody. Tutaj też przyjdę wiosną zobaczyć, jak zakwitną nasze krokusy - dodała z uśmiechem.

Wspólnie z uczniami krokusy sadziła wychowawczyni Dorota Pawełko. - Najpilniej pracują Kacper i Adrian - oceniała na gorąco. - Podczas lekcji trudno ich utrzymać w ławce, a tutaj pracują wzorowo - chwaliła.

Swoją cegiełkę do krokusowej rewolucji dołożyli w ostatnich dniach mieszkańcy szczecińskiego Pogodna zrzezszeni w Stowarzyszeniu „Pogodniak" wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej. Przekazne przez członków stowarzyszenia cebulki (w sumie ponad 700) posadzone zostały w pobliżu szkoły. 

Dalszym ciągiem krokusowej rewolucji będzie wiosenny konkurs fotograficzny „Krokusy za krokusy". Oprócz tradycyjnego prezentu, tj. cyfrowego aparatu fotograficznego, na zwycięzców będą czekać także vouchery o wartości 500 zł każdy do wykorzystania dla dwóch osób w restauracji hotelu Radisson Blu w Szczecinie. ©℗

(MIR)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

 

 

 

 

 

Kwiatowe ostatki Kwiatowe ostatki Kwiatowe ostatki Kwiatowe ostatki Kwiatowe ostatki Kwiatowe ostatki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie