środa, 16 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Cały Szczecin w kwiatach 2018 > Czas ocen tuż - tuż!

Czas ocen tuż - tuż!

Czas ocen tuż - tuż!
Data publikacji: 2018-05-30 15:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-17 18:21
Wywietleń: 1084 330558

Lista zgłoszeń kandydatów do tytułów i nagród w tegorocznej, 44. edycji wyjątkowego, najbardziej prestiżowego z zielonych konkursów „Cały Szczecin w kwiatach” już zamknięta. Wśród tych, którzy ponownie staną do rywalizacji, są zarówno uczestnicy finałów z poprzednich lat, z triumfatorami włącznie, ale nie brak też debiutantów. I to w każdej z konkursowych kategorii.   

Przypomnijmy, że jury będzie oceniać zgłoszone do konkursu zielone enklawy w trzech kategoriach: balkony, ogrody i inne form zagospodarowania terenu zielonego (zgłoszenia indywidualne i zgłoszenia grupowe). Pod kątem doboru i różnorodności nasadzonych roślin, walorów estetycznych i oryginalności kompozycji, jak również wiedzę oraz zaangażowanie twórców bajkowych ogrodów. Ideą tej rywalizacji jest bowiem „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację kwiatów i krzewów oraz innych oryginalnych rozwiązań zagospodarowania terenów zielonych".

Ta wyjątkowa zielona rywalizacja tradycyjnie już jest adresowana do wszystkich mieszkańców, którzy z przyjemnością i dla osobistej satysfakcji, a też dla pięknego Szczecina, ukwiecają balkony i tarasy, pielęgnują przydomowe ogrody oraz inne tereny zielone, jak podwórka, przedogródki, miejskie zieleńce czy klomby. Udział w nim mogą brać nie tylko osoby prywatne, ale także szkoły, instytucje i organizacje społeczne, firmy i lokale usługowe, handlowe, gastronomiczne, wspólnoty mieszkaniowe, także spółdzielnie. Nie inaczej jest w obecnej edycji. 

W pierwszym etapie zostaną ocenione wszystkie zgłoszone do konkursu „ogrody marzeń”. Do ostatniego, finałowego – który zakończy się we wrześniu – przejdą wyłącznie najlepsze. Powalczą o miejsca na podium w poszczególnych kategoriach. Na znaczące wyróżnienia mogą liczyć również osoby, które zdecydowały się na udział w naszym konkursie po raz pierwszy. I tym razem do zdobycia są także dwie nagrody specjalne, niezależne od werdyktu konkursowego jury. Wybór zwycięzcy pierwszej będzie należał do Czytelników „Kuriera”, czyli publiczności. Natomiast wyboru laureata drugiej dokona ogrodnik miasta. A przed rozstrzygnięciami w miesiącach letnich zakwalifikowane do finału zielono-kwiatowe enklawy zaprezentujemy Czytelnikom na łamach gazety i naszym portalu www.24kurier.pl. ©℗ 

(MIR)

Na zdjęciu: Ogród Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Polickiej 3. W minionych latach to miejsce wielokrotnie nie miało sobie równych wśród tzw. innych form – instytucji, nagradzanych w naszym konkursie. Najlepszy przykład, że otoczenie codziennej edukacji dla uczniów nie musi być nudne i szare.

Fot. Arleta NALEWAJKO

Czas ocen tuż - tuż! Czas ocen tuż - tuż! Czas ocen tuż - tuż!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie