Czwartek, 02 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (6 - 9.03.1955)

Data publikacji: 02 czerwca 2021 r. 09:40
Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022 r. 16:14
Zapisane w „Kurierze” (6 - 9.03.1955)
 

Ślimacze tempo prac przy rozbudowie Browaru Szczecińskiego

Dotychczasowa produkcja Browaru Szczecińskiego jest niewystarczająca, toteż prowadzi się rozbudowę, wskutek jednak niedotrzymywania terminów przez Szczeciński Zespół Budownictwa Drobnej Wytwórczości zakończenie robót jest stale opóźniane.

Dla powiększenia produkcji browaru o 25 proc. przewidziano uruchomienie nowych agregatów oraz rozszerzenie pomieszczeń fermentowni, której szczupłość była główną przyczyną hamującą produkcję piwa. Dwukrotnie miały być powiększone magazyny do składania słodu, co pozwoliłoby na uniezależnienie się od bieżących przesyłek, nadchodzących często nieregularnie. (…)

Nie zapowiada się, aby nowe urządzenia produkcyjne weszły do eksploatacji przed latem br., tj. okresem największego zapotrzebowania na piwo.

„Kurier Szczeciński” z dnia 6 marca 1955 r.

Przodujemy w ilości bezpańskich psów

Szczecin od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem ilości bezpańskich psów.

Kundle, pudle i mopsy – różne Azorki, Burki i Zbóje – wałęsają się po ulicach i parkach – strasząc ludzi, a niekiedy napadając na przechodniów.

Ostatnio miały miejsce dwa wypadki pogryzienia wymagające interwencji lekarzy pogotowia. (…)

Społeczeństwo domaga się od rakarzy energicznej walki z bezpańskimi psami.

„Kurier Szczeciński” z dnia 6 marca 1955 r.

Nie magazynujcie butelek

W niemal każdej piwnicy stoją bezużytecznie niezliczone ilości pustych butelek i słoików. Jest to marnotrawstwo. Przemysł nasz bowiem czeka na zwrot opakowań szklanych, które można sprzedać w każdym sklepie spożywczym. Sklepy skupują wszystkie opakowania szklane, a więc butelki po wódce zwykłej i gatunkowych, po winie, po occie i oleju oraz wszelkie słoje.

Sprzedawcy powinni zwrócić baczniejszą uwagę na rozporządzenie o sprzedaży wódki i octu jedynie za zwrotem pustej butelki. Tymczasem w sklepach spożywczych nie odmawia się sprzedaży „ćwiartki” konsumentom, którzy nie mają butelki.

„Kurier Szczeciński” z dnia 6 marca 1955 r.

Dalszych 150 zagród na wsi szczecińskiej otrzymało światło elektryczne

Mimo dość trudnych warunków, jakie stwarza okres zimowy, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Elektryfikacji Rolnictwa pomyślnie kontynuuje swe prace na wsi szczecińskiej, oddając do użytku coraz to nowe kilometry linii elektrycznych.

Ostatnio doprowadzono sieć oświetleniową m.in. do wsi Szmiłowo, Kłosowo, Chlewice i wielu innych w powiecie Chojna.

Dużą pomoc ekipom monterskim okazali spółdzielcy z Golina w pow. Chojna, stwarzając im jak najdogodniejsze warunki pracy, dostarczając m.in. podwód do przewiezienia materiałów.

Od pierwszych dni stycznia br. zelektryfikowano już 150 zagród chłopskich oraz budynków gospodarskich w spółdzielniach i PGR-ach.

„Kurier Szczeciński” z dnia 9 marca 1955 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA