Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (14-16.05.1959)

Data publikacji: 12 grudnia 2023 r. 09:13
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:53
Zapisane w „Kurierze” (14-16.05.1959)
 

Za fotografowanie dam haremowych gwardia przyboczna imama Jemenu pobiła dziennikarzy

Rzym. (Inf. wł.)

Prasa włoska w słowach pełnych oburzenia opisuje brutalne zachowanie się gwardii przybocznej imama Jemenu, który wraz z całą świtą przybył ostatnio do jednej miejscowości kuracyjnych pod Rzymem.

Dzienniki włoskie twierdzą, iż straż przyboczna imama, nadużywając prawa gościnności, brutalnie pobił kilku fotoreporterów, którzy usiłowali przy pomocy teleobiektywów sfotografować damy haremowe. Jeden z fotoreporterów został przy tym ranny szablą w rękę.

Kiedy ranny dziennikarz wniósł skargę do policji, kapitan straży przybocznej Ali Khali oświadczył, "że każdy mężczyzna,m który ośmieli się spojrzeć na którąkolwiek z małżonek imama Ahmeda, zginie na miejscu".

„Kurier Szczeciński” z 14 maja 1959 r.

Stargard otrzyma hale sportowo-widowiskową

Stargard Szczeciński miasto 25-tysięczne, pozbawione było dotychczas odpowiedniego obiektu dla urządzania widowisk teatralnych i sportowych. Obecnie dzięki inicjatywie miejscowego społeczeństwa do Stargardu przeniesiony będzie znad jeziora  Miedwie znajdujący się tam, nieużytkowany przez nikogo, obiekt po b. hitlerowskiej stacji badań torped morskich.

Prace demontażowe są w toku. Obiekt przedstawia wartość wielu milionów złotych. Stosunkowo więc niewielkim kosztem miasto otrzyma tak mu potrzebną halę widowiskową. 

„Kurier Szczeciński” z 15 maja 1959 r.

Komu skradziono bieliznę?

W komendzie miasta MO znajduje się bielizna pochodząca z kradzieży. Osoby, którym skradziono w dniach 13 - 14 bm. ze strychu bieliznę - pościelową, lub damską, firanki, obrusy lub sukienki - proszone są o zgłoszenie się w Komendzie MO, ul. Kaszubska 35 - w celu rozpoznania swoich rzeczy.

„Kurier Szczeciński” z 16 maja 1959 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA