Poniedziałek 16 maja 2022r. 
REKLAMA

Trwa drugi dzień Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie [GALERIA]

Data publikacji: 2019-08-16 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Trwa drugi dzień Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie
 

Dziś drugi dzień osiemnastego Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Znani polscy sportowcy uczestniczyli na plaży w przeróżnych grach i konkursach dla plażowiczów. Wiktor Jasiński żużlowiec Stali Gorzów prezentował swój motocykl, Szymon Ziółkowski prowadził zawody w rzucie młotem dla maluchów (młot był uszyty z materiału), Mariusz Czerkawski zachęcał do gry w golfa, Antoni Piechniczek wspominał dawne złote lata polskiej piłki nożnej a Ryszard Wolny razem z zapaśnikami z Wikinga Wolina pokazywał tajniki tego sportu.

Dziś wieczorem odbędą się wybory Miss Festiwalu. Kandydatki zaprezentowały się w południe w plażowym namiocie. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej „Piasek” Piasecki.

W sobotę (17 sierpnia) początek imprezy na plaży od godz.10.30. Będzie oczywiście przedszkoliada dla maluchów, o godz.12 zaczną się biegi dla najmłodszych, a o godz.14 XXI bieg „Cztery mile Jarka”. O godz.19 kulminacyjny punkt Festiwalu, czyli odsłonięcie replik medali, które odsłonią: piłkarz ręczny, medalista mistrzostw świata Karol Bielecki, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, wicemistrz świata w siatkówce w 2006 roku Łukasz Kadziewicz, brązowy medalista olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk i trener piłkarzy nożnych Antoni Piechniczek. Odsłonięta zostanie także replika pierwszego medalu olimpijskiego z 1924, którzy na Olimpiadzie w Paryżu zdobyli kolarze w wyścigu drużynowym na torze.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Z foto wziete
2019-08-17 16:16:56
Ale "dziadki" pozalatwiali se... i Nastolatki !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA