Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Rybacy zapraszają nie tylko na rybki

Data publikacji: 2019-07-02 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Rybacy zapraszają nie tylko na rybki
 

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (6, 7 lipca) nadmorski Dziwnów i Niechorze zapraszają mieszkańców oraz wczasowiczów na coroczne imprezy związane ze świętem śledzia i festynem rybaka.

W Niechorzu „Święto śledzia” zacznie się w sobotę o godz. 15 pod latarnią morską. Na początek będzie spotkanie z piratami i koncerty szantowe, na scenie wystąpią „Majtki Bosmana”. Będzie konkurs na najlepszą potrawę śledziową, a na koniec o godz. 19 gwiazda wieczoru:  Michał Pałubski - jeden z członków krakowskiej grupy kabaretowej Formacji Chatelet. Miejscowi rybacy będą częstowali złowionymi przez siebie rybami.

W niedzielę impreza w Niechorzu trwać będzie od godz. 15, a prowadzącym będzie Robert Bochenko. Na początek wystąpi zespół regionalny „Przepióreczki”, potem będą warsztaty kulinarne oraz występ grupy szantowej „Mark Twain”. Wszyscy goście będą mogli skosztować zupy rybnej przygotowanej w 300-litrowym kotle. Po poczęstunku R. Bochenko zaprezentuje swoje talenty kulinarne, a na koniec wystąpi nestor polskich wykonawców szant Jerzy Porębski.

Także władze Dziwnowa przygotowały tradycyjny festyn rybaka „Ster na Dziwnów”. Impreza zacznie się w sobotę o godz. 13 na Wybrzeżu Kościuszkowskim (nad Dziwną). Będzie można zwiedzać okręty marynarki wojennej, uczestniczyć w biesiadzie kulinarnej, czyli skosztować ryb przygotowanych przez miejscowych rybaków. Będzie pięciobój rybacki, pokazy ratowników WOPR, koncerty zespołów szantowych i na koniec pokaz ogni sztucznych. W niedzielę główną atrakcją będzie koncert orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, który odbędzie się o godz. 13.30. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ma rację nazwa
2019-07-02 13:31:09
Tak to mniej więcej brzmi ;)
Nazwa
2019-07-02 11:52:04
dej pan na jedną tackie i na drugą tackie i tu do tej torby

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA