Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Najlepsi żeglarze. Wygrali z wiatrem i konkurencją

Data publikacji: 30 sierpnia 2019 r. 09:25
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2020 r. 12:02

W Dziwnowie zakończyły się mistrzostwa Europy w klasie Laser zawodników, którzy nie ukończyli 21 lat.

63 zawodniczki rywalizowały w klasie Laser Radial. Mistrzynią Europy została Ana Moncada z Hiszpanii. Srebrny medal zdobyła Białorusinka Ekaterina Sanko, a brązowy Niemka Julia Buesselberg. Polska żeglarka Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) zajęła szóste miejsce.

W klasie Laser Standard ścigało się 136 młodzieżowców. Złoty i brązowy medal zdobyli zawodnicy z Grecji: Anastasios Panagiotidis i Dimitris Papadimitriou. Drugie miejsce zajął Maor Benharoch z Izraela. Najlepiej z polskich zawodników wypadł Kacper Stanisławski (YKP Gdynia), który uplasował się na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej.

(MK)

Na zdjęciu: Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i nagrody z rąk burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka (z lewej).