Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zakończył się osiemnasty Festiwal Gwiazd Sportu [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 18 sierpnia 2019 r. 12:24
Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2019 r. 13:38
Zakończył się osiemnasty Festiwal Gwiazd Sportu
 

W sobotę, w trzecim dniu osiemnastego Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, kulminacyjnym punktem imprezy było odsłonięcie kolejnych pięciu replik medali (razem jest już 116), jakie zdobyli: piłkarz ręczny, medalista mistrzostw świata Karol Bielecki, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, wicemistrz świata w siatkówce w 2006 roku Łukasz Kadziewicz, brązowy medalista olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk i trener piłkarzy nożnych Antoni Piechniczek.

Odsłonięta została także replika pierwszego medalu olimpijskiego z 1924, którzy na Olimpiadzie w Paryżu zdobyli kolarze w wyścigu drużynowym na torze. Wspólnego odsłonięcia medalu i pamiątkowej tablicy dokonali olimpijscy medaliści. 

Imprezę rozpoczęło wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt - zrobił to olimpijczyk w kolarstwie i mieszkaniec Dziwnowa Wojciech Matusiak. 

Sponsorami imprezy były firmy: Budne, Porta Mare, Amica, Marena, Gardenia 2, OW Jantar, Ałex Palace, Unity Line, Marina Developer, Festina i Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

Patronem medialnym był Kurier Szczeciński. 

Tekst, film i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA