Czwartek 29 września 2022r. 
REKLAMA

WOPR przygotował dekalog trzeźwego plażowicza

Data publikacji: 2018-08-20 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
WOPR przygotował dekalog trzeźwego plażowicza
 

Miesiące letnie to czas kiedy służby ratunkowe odnotowują dużą liczbę wypadków na kąpieliskach i miejsc wyznaczonych do kąpieli. W Polsce główną przyczyną utonięć, wskazywaną przez służby, jest niestety alkohol.

Od wielu lat WOPR województwa zachodniopomorskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim prowadzi akcje profilaktyczne promujące bezpieczny wypoczynek nad wodami Pomorza Zachodniego. W ramach kampanii „Trzeźwość nad wodą” stworzony został specjalny Dekalog Plażowicza.

"Powstały projekt w prosty i przejrzysty sposób zwraca uwagę na niebezpieczne zachowania osób wokół nas. Przypomina o tym, że nie należy nadużywać alkoholu i substancji psychoaktywnych. Działania takie, szczególnie w powiązaniu z korzystaniem z kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli, mogą stać się przyczyną tragedii" - ostrzega WOPR w opisie Dekalogu Plażowicza.

(k)

POBIERZ DEKALOG PLAŻOWICZA (pdf)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k
2018-08-20 22:08:49
Pożyteczne . Akurat pod koniec lata , no wakacji . Zawsze te same rady i zawsze ten sam skutek . A może narysować jak "prąd wsteczny " odprowadza wodę z brzegu przy takim wietrze i falach i zademonstrować / nawet z asekuracją / jak nawet "tegich " pływaków przewraca przy wyjściu z wody i ponosi np. w stronę gwiazdobloków na falochronie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA