poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Turystyczna siła prawobrzeża

Turystyczna siła prawobrzeża

Turystyczna siła prawobrzeża
Data publikacji: 2017-07-20 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 961 276823

W jednym z najpopularniejszych serwisów dla turystów na świecie tripadvisor internauci mogą oceniać nie tylko hotele, ale i największe atrakcje w danych miejscowościach. Numerem jeden w Świnoujściu pozostaje promenada. Po piętach depcze jej Fort Gerharda, który wyprzedził nawet… szeroką, uznamską plażę.

Warto zaznaczyć, że atrakcje oceniają turyści. Można wystawić ocenę w skali od jeden do pięciu, a średnia stanowi o wysokości w rankingu. Internauci piszą też recenzje i wstawiają swoje zdjęcia.

Jak sprawdziliśmy, wśród świnoujskich atrakcji najlepiej oceniana jest promenada, kolejny jest Fort Gerharda (wyspa Wolin), a trzecia – plaża na lewobrzeżu. Fort Zachodni (wyspa Uznam) uplasował się na czwartej pozycji.

Warto zwrócić uwagę na wysokie pozycje atrakcji z prawobrzeża Świnoujścia: latarnia morska jest piąta, Podziemne Miasto szóste (idzie łeb w łeb z Parkiem Zdrojowym), a warszowska plaża – 13. i wyprzedziła m.in. świnoujskie falochrony czy rejsy statkami białej floty. Fakt tym bardziej godny odnotowania, że część świnoujskiego samorządu lekceważy turystyczny potencjał prawobrzeżnej części kurortu i widzi tam jedynie możliwości na rozwój przemysłu… ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Internauci korzystający z portalu tripadvisor wśród świnoujskich atrakcji najlepiej ocenili promenadę na wyspie Uznam, Fort Gerharda (na zdjęciu) i plażę na lewobrzeżu.

Komentarze

Świnoujścianka
Piszę do dumnego absolwenta ukończonej czwartej klasy szkoły podstawowej. Gościu, wyluzuj i poczytaj media społecznościowe, gdzie wyrazy "prawobrzeże Świnoujścia" powszechnie są używane... łącznie ze stroną na Fb Prezydent Świnoujścia. Wyluzuj, bo wiem, że chcesz żyć w porcie kontenerowym, ale przy okazji nikomu nie wjeżdżaj w oczy swoim posiadaniem ukończonych czterech klas szkoły podstawowej. Znalazł mi się autorytet. Pogodnego dnia życzę weekendowo ;) A artykuł OK ! jest rzeczywiście co zwiedzać i odpoczywać na prawobrzeżu.
2017-07-22 06:54:59
gość
Po pierwsze słowo "prawobrzeże" nie jest poprawne. Coś jak jest prawobrzeżne to jest to część tego położona na prawym brzegu rzeki (prawobrzeżna Ukraina, prawobrzeżna Warszawa). A w Świnoujściu wszyscy doskonale wiedzą, że nie ma rzeki, tylko cieśnina. Wobec tego Warszów jest na wschodnim, a nie prawym brzegu. Pozdrawiam wszystkie osoby, które w czwartej klasie podstawówki spały na geografii!
2017-07-21 00:03:31
Honorat
W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o Prawobrzeże Szczecina.
2017-07-20 22:32:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy