czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Szczecin na pocztówkach. Wesprzyj to!

Szczecin na pocztówkach. Wesprzyj to!

Szczecin na pocztówkach. Wesprzyj to!
Data publikacji: 2017-06-29 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1233 272794

Stowarzyszenie „Pogodniak” wraz z Muzeum Szczecińskiej Pocztówki i Fotografii informuje, iż na portalu wspieram.to wystartował nowy ciekawy projekt związany ze Szczecinem.

– Postanowiliśmy zatrzymać Szczecin na pocztówkach z roku 2017. Warto podkreślić, że jest to pierwsza taka pierwsza akcja w Szczecinie – tłumaczy Paweł Wierzchowiec, prezes Stowarzyszenia „Pogodniak”. – Stworzyliśmy wraz z grupą szczecińskich fotografów zestawy pocztówek z każdego z 37 szczecińskich osiedli, przedstawiające ciekawe, a czasem zapomniane miejsca. Uważamy, że Szczecin jest atrakcyjnym miastem i posiada wiele ciekawych walorów architektonicznych i przyrodniczych, dlatego warto uchwycić je na pocztówce, przyczyniając się do promocji naszych okolic, w kraju i za granicą, a także do wzrostu lokalnej świadomości, bo „fajnie” jest mieć pocztówkę z osiedla/dzielnicy, na której się mieszka – dodaje.

Szczecińscy fotograficy w ciągu 3 miesięcy wykonali olbrzymią pracę i odwiedzili każde z 37 szczecińskich osiedli. Efektem ich pracy będą niepowtarzalne pocztówki. Jak wylicza prezes „Pogodniaka”, będą one z zestawach po minimum 6 sztuk, z każdego z 37 osiedli.

Każda „widokówka” zostanie wydana w nakładzie co najmniej 250 sztuk, a więc ukażą się m.in. 222 wzory, które zostaną wydrukowane w łącznym nakładzie ponad 55 tys. sztuk.

– Dodatkowo w niektórych osiedlach pojawią się pocztówki graficzne, autorstwa dwóch szczecińskich grafików Ryszarda Podporskiego oraz Marcina „Yperyt” Przydatka – informuje P. Wierzchowiec.

Autorami fotografii są: Lidia Kasprzak, Paweł Wierzchowiec, Polina Wierzchowiec, Dorota Dobrowolska, Adam Myśków, Paweł Weręgowski, Andrzej Madany, Grzegorz Siwa, Marta Teszner.

– Prosimy bardzo o wsparcie medialne naszego projektu. Akcja zbiórki funduszy na portalu wspieram.to na realizacje przedsięwzięcia trwa od 21 czerwca do 30 lipca 2017.

(isz)

Fot. Marek Klasa

http://www.muzeumpocztowek.szczecin.pl/

Komentarze

Tramwaje na pocztówkach
Jak pamiętam, żeby dojrzeć tramwaj na pocztówce to tylko cud lub przeoczenie fotografa! Dlaczego przez tyle lat na widokówce nie pojawiał się tramwaj? Przecież jest on częścią miasta już od 1879 roku!
2017-06-30 21:10:27
Muzeum Szczecińskiej Pocztówki i Fotografii
Dzień dobry, na dzień dzisiejszy Muzeum funkcjonuje tylko w internecie pod adresem http://www.muzeumpocztowek.szczecin.pl/, ale juz po wakacjach napewno można będzie nas odwiedzieć stacjonarnie w Szczecinie. Można nas było spotkac na ostatnim spotkaniu organizacji pozarządowych pod Platanami. Zapraszamy na stronę do zapoznania się ze szczegółami projektu. https://wspieram.to/Szczeci%C5%84skiePoczt%C3%B3wki2017
2017-06-29 15:16:09
hm
Jest w ogóle coś takiego, jak Muzeum Szczecińskiej Pocztówki i Fotografii?
2017-06-29 10:03:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie