Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W Mołdawinie świętowali na koniach

Data publikacji: 11 listopada 2016 r. 20:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
W Mołdawinie świętowali na koniach
 

W piątek (11 listopada) z okazji Narodowego Dnia Niepodległości w Ośrodku Agroturystycznym „Pod kasztanami” w Mołdawinie koło Reska odbyły się zawody jeździeckie „Pogoń za lisem”. Była to już piętnasta edycja imprezy, której korzenie sięgają czasów pierwszej Rzeczypospolitej.

Polową mszę świętą  w intencji wolnej Ojczyzny sprawował ks. Jacek Szunejko, proboszcz parafii Radowo Wielkie. Na jej zakończenie wierni śpiewali pieśń „Bożę, coś Polskę. Liturgię i wydarzenia sportowe ubogacili swą grą sygnaliści szczecińskiego  koła PZŁ „Żubr”.

Po nabożeństwie amazonki i jeźdźcy pod przewodnictwem master Pauliny Gryciak rozpoczęli tradycyjny bieg hubertowski przez pola i lasy ,a zakończony „Pogonią za lisem”. Zmagania zostały rozegrane w kategoriach: pony oraz  duże konie. Z grona  juniorów „lisa” zdobyła Oliwka Roganowska z Kołobrzegu na koniu Schaggi. Jest zawodniczką JKS Amico Mołdawin. Uczęszcza do klasy piątej Prywatnej Szkoły Podstawowej „Morska Kraina” w Kołobrzegu. W grupie seniorów o „lisa” walczył gość specjalny, wokalista Rafał Brzozowski. Tryumfowała Zuzanna Frej z Reska na koniu Dżemiro. Amazonka ma 16 lat i jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego  Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. 

Na zakończenie odbyła się biesiada w „Stajence”, a głównym daniem był pieczony dzik. 

Czesław BURDUN

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA