poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Na Łasztowni wyczarują wielkie rzeźby!

Na Łasztowni wyczarują wielkie rzeźby!

Na Łasztowni wyczarują wielkie rzeźby!
Data publikacji: 2017-06-30 09:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1490 272966

Z 400 ton piasku, które przywieziono na Łasztownię, wkrótce powstanie sześć imponujących rzeźb! W sobotę (1 lipca) rusza Festiwal Rzeźby w Piasku, którego punkt kulminacyjny zaplanowano na finał regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie.

– Hałdy piachu zostały wysypane na Łasztowni, za Starą Rzeźnią i nowo wybudowanym skwerem – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy finału regat TTSR 2017. – Niewtajemniczonym wydawać się może, że to początek jakiejś kolejnej inwestycji budowlanej… Nic bardziej mylnego! Z piachu powstaną niesamowite, wysokie nawet na 4,5 metra rzeźby.

Jak dodaje rzecznik, w festiwalu ma uczestniczyć pięcioro artystów. Za pomocą narzędzi i własnych rąk, z wykorzystaniem niewątpliwego talentu, stworzą rzeźby, które oglądać będzie można aż do 20 sierpnia.

Festiwal traktowany jest jako wydarzenie towarzyszące szczecińskiemu zlotowi żaglowców, więc rzeźby nawiązywać będą do tematyki morskiej. Nie zabraknie zapewne elementów marynistycznych i legendarnych postaci, czy też stworów żyjących w głębinach mórz i oceanów. Do finału regat powstanie łącznie sześć rzeźb, z których jedna, największa, wykańczana będzie podczas samego zlotu.

Dodatkowa atrakcja to warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści będą mogli wyczarować własny, piaskowy świat. Cotygodniowe, otwarte zajęcia w gigantycznej piaskownicy ze specjalnym, przystosowanym do rzeźbiarskich potrzeb piaskiem odbywać się będą: 8, 15 i 29 lipca oraz 12 i 19 sierpnia. Planowana godzina początku zabawy to 11 (warsztaty potrwają każdorazowo około trzech godzin).

Ponadto, podczas finału regat każdy chętny będzie mógł stworzyć własne „COŚ” w festiwalowej piaskownicy. Prace rzeźbiarskie rozpoczną się 1 lipca i potrwają przez tydzień. Od 8 lipca do 20 sierpnia, codziennie, od godz. 8 do 22 będzie możliwość zwiedzania piaskowej przystani na Łasztowni.

Organizatorami Festiwalu Rzeźby w Piasku są Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych i Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerzy wydarzenia to Stowarzyszenie Twórcze Artystów Rzeźbiarzy i Żegluga Szczecińska.

Dodajmy, że spółka Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych ma już na koncie organizację czterech wcześniejszych odsłon wystaw rzeźb wykonanych z piasku. To firma z ponadpięćdziesięcioletnią tradycją i największy producent kruszyw na Pomorzu Zachodnim, dostarczający piaski i żwiry na potrzeby budownictwa i drogownictwa.

(ek)

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: Na szczecińską Łasztownię przywieziono 400 ton piasku, z którego wyczarowane zostaną wielkie rzeźby.

Komentarze

poznaniak
Podziwiem ten wasz skwer na zdjęciu w tle :D
2017-06-30 12:52:42
Jan
To ja zacznę standardowo: kto za to płaci i dlaczego na rzeźby z piasku, które się rozsypią po 2 dniach, a nie na stocznię, biednych ludzi i głodne dzieci w Szczecinie?
2017-06-30 12:19:49
piach
W obecną pogodę to raczej błoto z tego wyjdzie.
2017-06-30 11:10:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie