Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Marina przyciąga jak magnes

Data publikacji: 2017-09-01 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-23 14:12
Marina przyciąga jak magnes
 

Nie da się ukryć, że pomysł budowy mariny w Dziwnowie koło przystani rybackiej był strzałem w dziesiątkę. Z obiektu korzystają żeglarze z wielu zakątków Europy, którzy mają tu dobre warunki do relaksu po pobycie w morzu.

Prace przy budowie obiektu zakończono w październiku 2013 roku. Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim. Dziwnowski obiekt leży pośrodku szklaku żeglarskiego Świnoujście – Kołobrzeg.

Akwatorium mariny jest cofnięte w głąb lądu, przez co nie ma bezpośredniego oddziaływania wód i prądów rzecznych. Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię. Docelowo marina może pomieścić około 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów.

Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów. Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania. 

Marina na Wybrzeżu Kościuszkowskim w centrum Dziwnowa pozwala na cumowanie 60 jachtów oraz łodzi motorowych i w pełni sezonu jest oblężona. Planowane było jej przedłużenie w stronę stacji benzynowej, ale ministerstwo cofnęło dotację. Być może pod koniec roku uda się pozyskać środki na ten cel. Prawdą jest bowiem także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie. Obie mariny zarabiają na siebie i nie przynoszą strat. ©℗

M. Kwiatkowski

Fot. UM Dziwnów

Na zdjęciu: Marina w Dziwnowie z lotu ptaka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Magdalen
2017-09-02 14:29:23
http://www.webcamera.mobi/index.php?cam=dziwnow-marina Kamerka na marine w Dziwnowie.
;-)
2017-09-02 09:32:26
fanny@,głownie Niemcy i Skandynawia, przynajmniej w Szczecinie są z tych kierunkow wiec w Dziwnowie pewnie podobnie,wiecej marin ,wiecej wypozyczalni kajakow i rowerow wodnych-to jest najlepsze :)
hah
2017-09-02 08:41:52
To nie chodzi o utrzymankę piłkarza?
fanny
2017-09-02 03:47:31
Fajnie. A skad przyplywaja żeglarze?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA