niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Port Jachtowy Szczecin

Port Jachtowy Szczecin

Port Jachtowy Szczecin
Data publikacji: 2015-08-09 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Wywietleń: 3091 8942

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie Portu Jachtowego Szczecin. Dokonali tego wiceprezydenci Krzysztof Soska i Michał Przepiera oraz Krystyna Araszkiewicz - kier. projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Chociaż jeszcze jest tam więcej wolnych miejsc postojowych niż jachtów, będzie to transgraniczna baza żeglarska. Port ma 73 doskonale wyposażone w wodę i energię elektryczną miejsca postojowe, zaplecze socjalne i techniczne. Na Wyspę Grodzką prowadzi z Nabrzeża Starówki nowy, zwodzony most. Ceny postoju jachtów odpowiadają podobnym na szczecińskich przystaniach i wynoszą na dobę ok. 4 zł za jeden metr długości jachtu. Oddana we władanie żeglarzom inwestycja będzie stale rozbudowywana o kolejne obiekty i w razie potrzeby jest także możliwość niemal dowolnego powiększenia liczby miejsc postojowych.

Po otwarciu portu uczestników konferencji zabrano statkiem na wycieczkę po Odrze i kanale Świętej, gdzie miasto zbudowało cztery miejsca do cumowania jachtów, łodzi i kajaków, nazywane „Zakątkami”.

Tekst i fot. AG

Na zdj.: Port Jachtowy Szczecin czeka na żeglarzy.

Komentarze

ewa35
jaka prawda takie dzienniarstwo Nikt, nic, nie wie ; a moze wszyscy wiedza ,tylko kazdy co innego
2017-09-03 13:36:38
Musti
Z tym otwarciem to jakaś ściema, bo marina jest nadal zamknięta. Turyści muszą cumowac gdzie indziej..żenada...
2015-08-14 15:32:46
zaskoczony
Jestem nieco zaskoczony... Próbowałem kilkakrotnie wstawić komentarz, bezskutecznie... Dlaczego? Może dlatego, że niezbyt przychylny zaprezentowanej informacji? Z całą pewnością wziąłbym udział w takim otwarciu mariny nie przynosząc wstydu Szczecinowi. Moja łódka byłaby w marinie wraz z obsadą. Byliśmy przez trzy dni na Wałach i z podziwem oglądaliśmy imprezy. Żadnej informacji o otwarciu mariny nie było, przeciwnie... Obsługa nabrzeży była pewna, że nie można w marinie cumować. Światła z obu stron mostu łączącego Wyspę Grodzką z Nabrzeżem Starówka, czyli z Łasztownią paliły się "na czerwono".
2015-08-11 15:01:27
byłem
Dlaczego 1 euro za metr jachtu? Ponieważ tylko Niemcy stają... Dlaczego tylko Niemcy stają? Ponieważ tylko ich na to stanie stać... Przez 3 dni Pyro Magika widziałem tylko 2 jachty i to motorowe graty oraz jednego oldtimera, także grata pod polską banderą. Może niedowidzę, może nie chcę być obiektywny bo mnie nie stać na taki "parking", a myślałem, że to dla nas czyli dla mieszkańców Szczecina także. Troszkę żal mnie zaślepia... Trzeba włożyć, żeby wyjąć więc dla wypromowania czyli w okresie początkowym powinny być ceny promocyjne.
2015-08-10 09:07:04
Opłaty
Dlaczego opłaty są europejskie (1 euro za metr, czyli jak w Berlinie), a polskie pensje są 4 razy mniejsze od niemieckich?
2015-08-10 05:49:17
bywalec
Byłem, widziałem... To chyba żart... Jakie otwarcie? Marina była zamknięta, bez obsługi, a kilka jachtów (3 lub 4) stały gotowe do nieznanych mi regat. Uprzywilejowane? Chciałem przepłynąć pod mostkiem... Czerwone... Opłynąłem wyspę i pod mostek z drugiej strony... Czerwone... Jak za komuny... Informacja także... Jestem rozczarowany...
2015-08-09 20:42:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie