Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Port Jachtowy Szczecin

Data publikacji: 2015-08-09 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-23 14:12
Port Jachtowy Szczecin
 

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie Portu Jachtowego Szczecin. Dokonali tego wiceprezydenci Krzysztof Soska i Michał Przepiera oraz Krystyna Araszkiewicz - kier. projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Chociaż jeszcze jest tam więcej wolnych miejsc postojowych niż jachtów, będzie to transgraniczna baza żeglarska. Port ma 73 doskonale wyposażone w wodę i energię elektryczną miejsca postojowe, zaplecze socjalne i techniczne. Na Wyspę Grodzką prowadzi z Nabrzeża Starówki nowy, zwodzony most. Ceny postoju jachtów odpowiadają podobnym na szczecińskich przystaniach i wynoszą na dobę ok. 4 zł za jeden metr długości jachtu. Oddana we władanie żeglarzom inwestycja będzie stale rozbudowywana o kolejne obiekty i w razie potrzeby jest także możliwość niemal dowolnego powiększenia liczby miejsc postojowych.

Po otwarciu portu uczestników konferencji zabrano statkiem na wycieczkę po Odrze i kanale Świętej, gdzie miasto zbudowało cztery miejsca do cumowania jachtów, łodzi i kajaków, nazywane „Zakątkami”.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Port Jachtowy Szczecin czeka na żeglarzy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ewa35
2017-09-03 13:36:38
jaka prawda takie dzienniarstwo Nikt, nic, nie wie ; a moze wszyscy wiedza ,tylko kazdy co innego
Musti
2015-08-14 15:32:46
Z tym otwarciem to jakaś ściema, bo marina jest nadal zamknięta. Turyści muszą cumowac gdzie indziej..żenada...
zaskoczony
2015-08-11 15:01:27
Jestem nieco zaskoczony... Próbowałem kilkakrotnie wstawić komentarz, bezskutecznie... Dlaczego? Może dlatego, że niezbyt przychylny zaprezentowanej informacji? Z całą pewnością wziąłbym udział w takim otwarciu mariny nie przynosząc wstydu Szczecinowi. Moja łódka byłaby w marinie wraz z obsadą. Byliśmy przez trzy dni na Wałach i z podziwem oglądaliśmy imprezy. Żadnej informacji o otwarciu mariny nie było, przeciwnie... Obsługa nabrzeży była pewna, że nie można w marinie cumować. Światła z obu stron mostu łączącego Wyspę Grodzką z Nabrzeżem Starówka, czyli z Łasztownią paliły się "na czerwono".
byłem
2015-08-10 09:07:04
Dlaczego 1 euro za metr jachtu? Ponieważ tylko Niemcy stają... Dlaczego tylko Niemcy stają? Ponieważ tylko ich na to stanie stać... Przez 3 dni Pyro Magika widziałem tylko 2 jachty i to motorowe graty oraz jednego oldtimera, także grata pod polską banderą. Może niedowidzę, może nie chcę być obiektywny bo mnie nie stać na taki "parking", a myślałem, że to dla nas czyli dla mieszkańców Szczecina także. Troszkę żal mnie zaślepia... Trzeba włożyć, żeby wyjąć więc dla wypromowania czyli w okresie początkowym powinny być ceny promocyjne.
Opłaty
2015-08-10 05:49:17
Dlaczego opłaty są europejskie (1 euro za metr, czyli jak w Berlinie), a polskie pensje są 4 razy mniejsze od niemieckich?
bywalec
2015-08-09 20:42:36
Byłem, widziałem... To chyba żart... Jakie otwarcie? Marina była zamknięta, bez obsługi, a kilka jachtów (3 lub 4) stały gotowe do nieznanych mi regat. Uprzywilejowane? Chciałem przepłynąć pod mostkiem... Czerwone... Opłynąłem wyspę i pod mostek z drugiej strony... Czerwone... Jak za komuny... Informacja także... Jestem rozczarowany...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA