Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Jeszcze zdążysz poćwiczyć w Lasku Arkońskim

Data publikacji: 2017-08-20 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Jeszcze zdążysz poćwiczyć w Lasku Arkońskim
 

Nie od dziś wiadomo, że nordic walking to samo zdrowie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w spacerach przy kijach ważna jest technika. Tej szczecinianie mogli się nauczyć na bezpłatnych spotkaniach z instruktorem, które zorganizowała w całym kraju Akademia Zdrowia Santandera.

W naszym mieście miłośnicy tej formy aktywności spotykali się od maja w każdy wtorek na parkingu przy Oberży Chłopskiej przy ul. Arkońskiej, skąd wyruszali do Lasku Arkońskiego. Pozostały już tylko dwa godzinne treningi – 22 i 29 sierpnia o godz. 18.

Michał Mariankowski, instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking, ma wielką satysfakcję, że przez niemal trzy miesiące udało się zgromadzić na zajęciach wiele osób w różnym wieku.

– Dziś mamy już stałą grupę, która nauczyła się techniki chodzenia przy kijkach, bo ten z pozoru łatwy sport daje efekty tylko wówczas, gdy uprawiamy go prawidłowo. Wówczas angażujemy 90 procent mięśni – podkreśla. – Moi kursanci już wiedzą, jaka jest odpowiednia długość kroku, nie zginają rąk w łokciach, tylko są nauczeni, że kończyna powinna być zgięta lekko, zaś cały jej ruch musi „wychodzić” ze stawu barkowego. Nie popełnią już błędu przy zakupie kijków, bo do nordic walkingu trzeba używać tych dedykowanych tylko dla niego, a nie chodzić przy kijach np. do trekkingu. Zdają sobie sprawę, że ważna jest rozgrzewka przed rozpoczęciem treningu oraz stretching po jego zakończeniu.

Zwieńczeniem kursu będzie udział uczestników w Pucharze Pomorza Nordic Walking, który odbędzie się 3 września na Jasnych Błoniach. Pasjonaci tej formy rekreacji będą mogli wystartować w dwóch dystansach: 5- i 10-kilometrowym. Na zawody można zapisywać się na stronie www.pucharpolskinw.pl.

Warto dodać, że propagatorami nordic walkingu i ambasadorami treningów są znana sportsmenka Justyna Kowalczyk oraz aktorska para Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

(kel)

Na zdjęciu: Nordic walking może być znakomitą terapią przy problemach ze stawami, kręgosłupem, układem krążenia, zaś kalorie spalamy o 40 proc. intensywniej niż podczas marszu.

Fot. Michał Mariankowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA