sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tysiąc osób na trasie!

Tysiąc osób na trasie! [GALERIA, FILM]

Tysiąc osób na trasie!
Data publikacji: 2017-04-02 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:10
Wywietleń: 4425 232216

Tysiąc uczestników imprezy III Rekreacyjny Nordic Walking "Puszcza Wkrzańska" wystartowało w niedzielę w południe ze szczecińskiej Gubałówki. W doskonałych humorach dotarli na metę w Policach. Po ośmiu kilometrach marszu na wszystkich czekał zasłużony odpoczynek - wspólna zabawa na pikniku. 

Panie Magda Dubanowicz i Aleksandra Korotkiewicz wzięły udział w tej imprezie już kolejny raz.  - Jest fajnie zorganizowana, atmosfera bardzo nam się podoba - mówią. - Na trasie możemy sobie pogadać, a poza tym spotykamy sporo znajomych.

Jadwiga Martyniak, prezes Ludowego Klubu Turystyczno- Sportowego w Mierzynie na stracie marszu stawiła się z bardzo liczną i silną jego reprezentacją. - Proszę spojrzeć na moją siwą brodę, to jedyny sport adekwatny do mego wieku - żartował Ryszard Litwińczuk, jeden z członków tego klubu. - Staram się chodzić z kijkami dwa razy w tygodniu, robię po około dziesięć kilometrów. W takiej grupie jak dziś też doskonale się maszeruje. 

Jednakowymi rózowymi strojami i błyszczącymi spódniczkami zwracały uwagę Beata, Wioletta, Ania, Asia i Agata. - Jesteśmy teamem "dzielnicowo- przyjaciółkowym" - śmiały się. - W ubiegłym roku również brałyśmy udział w tej imprezie, wszystkim bardzo polecamy. Można naładować sie pozytywną energią, a poza tym nordic walking pomaga w utrzymaniu linii! Maszerujemy dwa razy w tygodniu po około dziesięć kilometrów. 

Pani Ewa Kozak do startu w marszu namówiła całą rodzinę- męża Romana, oraz dwie córki: osiemnastoletnią Ewelinę i ośmioletnią Milenę.  - Fajny klimat i świetna opcja na wspólne spędzenie niedzieli - mówili. 

Trzeci raz w marszu wzięła udział pani Joanna ze Szczecina. W tym roku w wyjątkowych okolicznościach, bo w siódmym miesiącu ciąży.  - Bieganie w moim stanie odpada, ale nordic walking nie - mówiła. - Jestem tu z mamą i koleżanką. Impreza jest fajna, pakiet bardzo bogaty, można fajnie spędzić czas.

Rekreacyjny marsz organizuje Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin. Rywalizacja sportowa i klasyfikacje nie mają tu znaczenia, chodzi o dobrą zabawę, a każdy z uczestników jest zwycięzcą.

Na mecie wszyscy otrzymali medale i zostali zaproszeni na piknik „Marszem do Spiżarni”, połączony z losowaniem nagród. Na miejscu, poza ofertą gastronomiczną, czekały stoiska edukacyjne Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzebież oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, partnerów imprezy. Patronuje jej „Kurier Szczeciński”.

(gan)

Fot. i film Dariusz Gorajski

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z III REKREACYJNEGO NORDIC WALKING

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie