Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Co robić? Popływaj w wakacje

Data publikacji: 2017-07-06 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Co robić? Popływaj w wakacje
 

Na „Wakacje z kajakiem” po raz kolejny zaprasza Uczniowski Klub Żeglarski „Bras” w Policach. Półkolonie już się rozpoczęły. Dołączyć można w każdym momencie, do końca lipca. Są bezpłatne dla wszystkich młodych policzan.

Organizatorzy czekają od poniedziałku do piątku na chętnych – zbiórka o godz. 10 na przystani przy ul. Konopnickiej.

– To półkolonie dla policzan w wieku od 11 do 17 lat – mówi Krzysztof Kwietniewski, kierownik półkolonii i prezes UKŻ „Bras”. – Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godz. 10 na przystani. Później wypływamy. Pod warunkiem, że pogoda sprzyja. Jak mocno pada, to organizujemy zajęcia na miejscu, np. grę w tenisa stołowego.

Każdego dnia z półkolonii korzysta kilkanaście osób. Niektóre przychodzą po raz pierwszy.

– Jestem tutaj pierwszy raz – przyznawał Maciek Raś, 15-latek z Polic. – Kolega mnie namówił. Mam nadzieję, że będzie fajnie. Niedługo wypływamy.

– Namówiłem kolegę, bo po co ma cały czas siedzieć w domu, przy komputerze – dodał Jakub Szafranek, także 14-latek z Polic. – Jak ja długo siedzę w domu, to zaczyna mnie boleć głowa. Kiedyś dużo grałem na komputerze, mało wychodziłem. Teraz jak mam jakieś inne zajęcie poza domem, to wolę z tego skorzystać. Na przystań przychodzę często, nie tylko w wakacje.

Uczestnicy nie muszą umieć pływać. Wszyscy i tak wkładają kapoki. Mają też stałą opiekę instruktorów.

– Trzeba tylko ze sobą zabrać ubiór na zmianę, strój kąpielowy, okrycie głowy, warto mieć też ze sobą okulary przeciwsłoneczne –  wymienia Krzysztof Kwietniewski.

Sponsorem półkolonii jest gmina Police.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Trzeba ze sobą zabrać m.in. ubiór na zmianę i strój kąpielowy...  

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA