Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Policach - wakacje z kajakiem

Data publikacji: 01 lipca 2016 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
W Policach - wakacje z kajakiem
 

Na „Wakacje z kajakiem" zaprasza po raz kolejny Uczniowski Klub Żeglarski „Bras" w Policach. Półkolonie już się rozpoczęły. Ale dołączyć można w każdym momencie. Są bezpłatne dla wszystkich młodych policzan. Potrwają do końca lipca. Organizatorzy czekają na chętnych od godz. 10 na przystani przy ul. Konopnickiej.

- Zapraszamy młodzież z całej gminy: od klasy VI szkoły podstawowej do 18 roku życia - mówi Krzysztof Kwietniewski, kierownik półkolonii i prezes UKŻ „Bras". - Zapisy są codziennie rano, od godz. 10. Później przygotowujemy sprzęt i ruszamy na wodę. Chyba że pogoda nie sprzyja. Wtedy organizujemy inne zajęcia, np. grę w tenisa stołowego.

Niektórzy uczestnicy zajęć z „Brasem" związani są już od jakiegoś czasu. Ale na półkolonie i tak przychodzą, pomagają kierownikowi i szkolą własne umiejętności żeglarskie.

- Zawsze mnie interesowały sporty wodne - mówi 15-letni Jacek Bogacki z Polic. - Mama nauczyła mnie żeglować. Od ubiegłego roku jestem związany z „Brasem". Dobrze się tutaj czuję. Polecam innym ten rodzaj rekreacji.

Swoich kolegów do udziału w półkoloniach próbuje też namawiać 13-letni Jakub Bobrek (także już członek UKS „Bras").

- Tutaj nie ma komputerów, na czas zajęć trzeba się też rozstać z telefonami - mówi Krzysztof Kwietniewski. - Na pewno uczestnikom zajęć wychodzi to na zdrowie.

Tego rodzaju zajęcia, to nie tylko dobra zabawa, ale też pewna szkoła życia.

- Tutaj uczymy, jak bezpiecznie uprawiać wszelkie sporty wodne, kształtujemy u tych młodych osób samodyscyplinę, umiejętności współpracy w grupie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje oraz innych - wymienia Krzysztof Kwietniewski.

Szczególną wagę organizatorzy przykładają do bezpieczeństwa. Każdy uczestnik wchodzi na kajak lub łódkę w kapoku. Na zajęcia mogą więc przyjść także osoby, które nie potrafią pływać. Warto ze sobą zabrać ciuchy na przebranie, nakrycie głowy, przydatne są okulary przeciwsłoneczne, butelka wody lub inny napój.

Sponsorem półkolonii jest gmina Police.©℗

Tekst i fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA