poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Rybołówstwo > Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?
Data publikacji: 2018-07-19 13:08
Wywietleń: 2889 339146

Jakie przedsięwzięcia mogą liczyć na finansowe wsparcie w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020? Kto i  gdzie może się o nie ubiegać? O tym – i nie tylko – można będzie się dowiedzieć z obszernej publikacji, która się ukaże za tydzień w „Kurierze Szczecińskim”.

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych (EFSI), został zatwierdzony przez Komisję Europejską decyzją z dnia 22 października 2015 r. Polsce przyznano ponad 531 mln euro, co wraz z wkładem z budżetu krajowego (ok. 179 mln euro) daje ok. 710 mln euro. Oznacza to, że nasz kraj jest w czołówce państw, które otrzymały najwięcej środków.

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” zakłada realizację sześciu priorytetów. Są to: promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy; wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy; wspieranie wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa; zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej; wspieranie wprowadzania do obrotu i przetwarzania oraz Zintegrowana Polityka Morska.

Pomoc finansowa ukierunkowana została na wsparcie zarówno tradycyjnie rozumianego sektora rybackiego (jak to było w poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013), jak i nowych komponentów, dotychczas finansowanych z innych źródeł niż fundusze UE. Nowością są tu m.in. rynek rybny, kontrola i egzekwowanie przepisów Wspólnej Polityki Rybołówstwa celem skuteczniejszego zapobiegania nielegalnym, nieraportowanym i nieuregulowanym połowom oraz gromadzenie danych, a także Zintegrowana Polityka Morska, służąca szeroko rozumianej ochronie środowiska morskiego. Poza rybołówstwem morskim wsparcie obejmie rybołówstwo śródlądowe, akwakulturę oraz przetwórstwo.

W następnym wydaniu magazynowym „Kuriera Szczecińskiego” (27-29 lipca) poinformujemy, jakie operacje (projekty) mogą liczyć na dofinansowanie i kto może się o nie ubiegać. Podamy też listę podmiotów zaangażowanych w realizację programu oraz przykłady realizowanych przedsięwzięć z regionu, które skorzystały ze wsparcia.

A już teraz można się dowiedzieć więcej na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakładce poświęconej PO RYBY 2014-2020.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Departament Rybołówstwa
ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa
tel.: 22 583 89 00, fax: 22 583 89 01
www.mgm.gov.pl
SekretariatDR@mgm.gov.pl

 Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie