czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Rybołówstwo > Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?
Data publikacji: 2018-07-19 13:08
Wywietleń: 2444 339146

Jakie przedsięwzięcia mogą liczyć na finansowe wsparcie w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020? Kto i  gdzie może się o nie ubiegać? O tym – i nie tylko – można będzie się dowiedzieć z obszernej publikacji, która się ukaże za tydzień w „Kurierze Szczecińskim”.

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych (EFSI), został zatwierdzony przez Komisję Europejską decyzją z dnia 22 października 2015 r. Polsce przyznano ponad 531 mln euro, co wraz z wkładem z budżetu krajowego (ok. 179 mln euro) daje ok. 710 mln euro. Oznacza to, że nasz kraj jest w czołówce państw, które otrzymały najwięcej środków.

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” zakłada realizację sześciu priorytetów. Są to: promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy; wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy; wspieranie wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa; zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej; wspieranie wprowadzania do obrotu i przetwarzania oraz Zintegrowana Polityka Morska.

Pomoc finansowa ukierunkowana została na wsparcie zarówno tradycyjnie rozumianego sektora rybackiego (jak to było w poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013), jak i nowych komponentów, dotychczas finansowanych z innych źródeł niż fundusze UE. Nowością są tu m.in. rynek rybny, kontrola i egzekwowanie przepisów Wspólnej Polityki Rybołówstwa celem skuteczniejszego zapobiegania nielegalnym, nieraportowanym i nieuregulowanym połowom oraz gromadzenie danych, a także Zintegrowana Polityka Morska, służąca szeroko rozumianej ochronie środowiska morskiego. Poza rybołówstwem morskim wsparcie obejmie rybołówstwo śródlądowe, akwakulturę oraz przetwórstwo.

W następnym wydaniu magazynowym „Kuriera Szczecińskiego” (27-29 lipca) poinformujemy, jakie operacje (projekty) mogą liczyć na dofinansowanie i kto może się o nie ubiegać. Podamy też listę podmiotów zaangażowanych w realizację programu oraz przykłady realizowanych przedsięwzięć z regionu, które skorzystały ze wsparcia.

A już teraz można się dowiedzieć więcej na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakładce poświęconej PO RYBY 2014-2020.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Departament Rybołówstwa
ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa
tel.: 22 583 89 00, fax: 22 583 89 01
www.mgm.gov.pl
SekretariatDR@mgm.gov.pl

 Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”. Dla kogo dofinansowanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie