czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Gruntowe mistrzostwa

Gruntowe mistrzostwa

Gruntowe mistrzostwa
Data publikacji: 2018-06-20 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 2549 334152

Do Pyrzyc, a dokładniej nad zbiornik Sicina, zjechało osiemdziesięciu zawodników z całego kraju. Wszystko zaczęło się już w piątek, kiedy po rejestracji wędkarze mieli okazję potrenować. Po południu odbyło się uroczyste otwarcie  i ostatnia odprawa techniczna z Arturem Kalinowskim, sędzią klasy międzynarodowej i członkiem Głównego Kolegium Sędziowskiego Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Motywacji wszystkim nie brakowało. Dość powiedzieć, że podczas pierwszej tury, rozgrywanej w sobotę, Bartłomiej Karczemski z Piotrkowa Trybunalskiego złowił prawie pięciokilogramowego sandacza i wygrał zmagania w swoim sektorze. Niestety nie zapewniło to w ostatecznym rozrachunku – po dwóch turach - miejsca na podium. W drugiej, niedzielnej turze tak dużych ryb już nie było. Dominowały małe płocie, krąpie i leszcze. Jak policzyłem, podczas mistrzostw do siatek trafiło około 300 kilogramów ryb, które - jak zawsze - wróciły do wody.

A zwycięzcy? Gruntowym Mistrzem Polski na rok 2018 został Wojciech Barański reprezentujący Okręg PZW w Tarnobrzegu. Na drugim stopniu podium stanął Marek Ćwilkiński z Okręgu w Gdańsku, a na trzecim Antoni Kulesz z Okręgu w Wrocławiu. Najlepszym z naszych okazał się Ryszard Ornat ze Szczecina - zajmując 19. miejsce. Wszystkim należą się gratulacje, również sponsorom mistrzostw, którzy ufundowali naprawdę cenne nagrody. Strategicznym sponsorem była w tym roku firma Genlog Europa, którą reprezentowali Marek Ćwikliński i Tomasz Janeczek. Kolejnymi fundatorami nagród byli: firma PPC Machela dystrybutor marki Harrison i jej reprezentant Janusz Żak, Feeder Bajt i Bartosz Lelek, sklep wędkarski Feederomania oraz indywidualnie Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska i Marian Macewicz.

esox

 

 

 

 

Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa Gruntowe mistrzostwa

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie