poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Przez granice > Od Redakcji (kwiecień 2018)

Od Redakcji (kwiecień 2018)

Od Redakcji (kwiecień 2018)
Data publikacji: 2018-04-26 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-27 20:01
Wywietleń: 200 324877

W małej miejscowości na niemieckim pograniczu miała się odbyć polsko-niemiecka dyskusja z udziałem znanych osób. Publiczność wypełniła salę.

Dyskutantka z Niemiec nie przyjechała, zadzwoniła, że jest chora. Dyskutant z Polski nie przyjechał, nie zadzwonił. Przed publicznością stanął moderator.

Sytuację ratował polityk, obeznany w sprawach polsko-niemieckich, ale rozgoryczenie było duże. Ludzie, odbiegając od tematu, zaczęli mówić o tym, co ich drażni w stosunku Polski do Europy, Unii itd. Napięcie rosło.

Aż wstał jeden z obecnych, którego polsko-niemiecki życiorys łączy obie strony, i przekonywał, że zanim zacznie się oceniać stanowisko jakiegoś państwa, trzeba poznać przyczyny. Gdy mówił o historycznych doświadczeniach Polski, nastoje łagodniały. Gdy skończył, dostał brawa.

Sprawa drobna, lecz także potwierdzenie tezy, że złe emocje mogą wziąć się z przypadku. Dobrze, jeśli wtedy znajdzie się pośrednik, który je stłumi, jak w tamtej miejscowości.

Pośrednicy są bowiem potrzebni. Dodatek „przez granice” chce być pośrednikiem.

* * *

Maj to rocznice końca wojny, Dzień Europy, Dzień Ojca i Dzień Matki: 13 maja w Niemczech, 26 maja w Polsce.

Bogdan TWARDOCHLEB

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”