piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Przez granice > Od Redakcji (18)

Od Redakcji (18)

Data publikacji: 2019-11-14 11:24
Wywietleń: 549 427540

„Kurier Szczeciński” stara się systematycznie informować o sprawach polsko-niemieckiego pogranicza. Jest to bowiem tak ważne, że opiniotwórczy dziennik, który ukazuje się w największym mieście pogranicza, nie mógłby tego nie robić.

Gazeta wprowadzała także różne kolumny i dodatki poświęcone pograniczu, współpracowała z dziennikiem „Nordkurier” (Neubrandenburg), Polsko-Niemieckim Klubem Dziennikarzy Pod Stereotypami, czasopismem „TransOdra” i portalem transodra-online. Siedem lat temu powołała ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pomerania comiesięczny dodatek „przez granice”, który od dwóch lat ukazuje się w wersjach językowych polskiej i niemieckiej we współpracy z Administracją Senacką w Berlinie. Dziś w tej formule ukazuje się po raz ostatni. Dziękujemy wszystkim, którzy z nim współpracowali. Dziękujemy Czytelnikom za uwagę i bezcenne rady.

„Kurier…” nie przestanie informować o wydarzeniach w Niemczech, sprawach polsko-niemieckich i pograniczu. Trzeba to robić, bo tu, gdzie jesteśmy, na pograniczu, kształtują się na co dzień i weryfikują w warunkach Unii Europejskiej realne stosunki polsko-niemieckie. Z wielu powodów obywatele różnych państw patrzą na nie jak na stosunki modelowe.

Mieszkańcy pogranicza codziennie – chcąc nie chcąc – konfrontują narodowe doświadczenia historyczne i odradzające się nacjonalizmy z jakością swego życia dziś, gdy granice państw nie hamują ich marzeń, z planami na przyszłość. Ona tu się tworzy – naprawdę nowa. O tym są główne artykuły w dzisiejszym dodatku.

Bogdan TWARDOCHLEB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie