poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (28.12.2016)

Opinie Czytelników (28.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-28 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-28 15:06
Wywietleń: 906 191125

– Za rok ma wejść nowy – obowiązkowy! – program emerytalny pod nazwą Pracownicze Programy Kapitałowe – ogłosił wicepremier Morawiecki. A ja już się buntuję, bo to nic innego jak Otwarte Fundusze Emerytalne, z których nas ograbiła ekipa PO. Dla mnie to również sygnał, że PiS nie ma pieniędzy na swoje „przedsięwzięcia” budżetowe pt. 500 plus i musi zebrać kasę od uczciwie pracujących. Zresztą to było do przewidzenia, bo nie ma nic za darmo. My będziemy odkładać kolejny raz na starość, a za 5 albo 10 lat jakiś rząd zasili tymi pieniędzmi swoje projekty, albo przetransferuje je do ZUS, a Trybunał Konstytucyjny – jak ten pod wodzą Rzeplińskiego – stwierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

* * *

– Mimo iż Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, usłyszał prokuratorskie zarzuty, to nie można go odwołać ze stanowiska, zarabia miesięcznie kilkanaście tysięcy, a teraz jeszcze otrzymał nagrodę za „dobrą pracę” w wysokości 67 tysięcy! W jakim państwie żyję? W kraju, gdzie przestępca ma się lepiej od uczciwego człowieka, gdzie prominentnym politykom żyje się jak w Bizancjum, a naród, który opłaca swoich przedstawicieli, dogorywa w biedzie. Jak można emerytom dawać 5-7 złotych waloryzacji, a tych nieuczciwych baronów obsypywać tysiącami? Głosowałam na PiS, bo miał zrobić porządek z tą patologią, ale srogo się zawiodłam na ugrupowaniu Kaczyńskiego.

* * *

– Po 38 latach pracy na moje konto wpływa 1100 złotych emerytury, waloryzację w kolejnych latach otrzymywałam coraz niższą. Powiem dosadnie, że szlag mnie trafia, gdy czytam, iż taki pan Kwiatkowski – prezes NIK, choć przestępca w drogim garniturze – otrzyma kilkadziesiąt tysięcy nagrody. Nie mogę się pogodzić z taką niesprawiedliwością. Czy ci ludzie zrobili więcej dla naszego kraju niż my, zwykli ludzie?

* * *

– Rosjanie zamierzają wyciągać z Morza Czarnego wrak Tu-154, argumentując operację tym, że bez szczątków samolotu nie można przeprowadzić rzetelnego śledztwa. A co my mamy powiedzieć, skoro wrak tupolewa rozbitego 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem ciągle jest za wschodnią granicą i nie ma widoków na jego zwrot? Niech prowadzą śledztwo tak jak my – bez wraku.

* * *

– Czytam w internecie, że sześciu Syryjczyków i jeden Libijczyk podpalili bezdomnego człowieka, który spał na niemieckim dworcu, i nie mam cenzuralnych słów na takich bandytów. To nie są uchodźcy, to młode jurne byczki, którym nie chce się ani bronić swojej ojczyzny, ani pracować. Przyjechali do Europy po wygodne życie. Biedni ludzie to zostali w Syrii, a ci są bez żadnej wartości. Dobrze ubrani, mają w rękach drogie telefony i interesują ich tylko pieniądze, rozróby i europejskie kobiety. Takie to ubogacenie kulturalne nam fundują niemal dzień w dzień – od napaści po zamachy. Wstyd, Angelo Merkel i dygnitarze brukselscy, że ich tu zaprosiliście i jeszcze upominacie nas, że my tego waszego piekła nie chcemy.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie