piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (14.03.2017)

Opinie Czytelników (14.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-14 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-14 12:58
Wywietleń: 1149 222868

– Jestem dziadkiem pięciorga wnucząt – wszystkie chodzą do szkół podstawowych. Nie mogę spokojnie słuchać o przewidzianym na koniec marca proteście nauczycieli, bo zauważyłem, że im nie zależy na naszych dzieciach, tylko na obronie miejsc pracy i pełnych portfelach. Oburzają mnie te żądania, bo widzę po własnych wnukach, jak marne to dzisiaj nauczanie. Na dodatek nauczyciele mają bardzo dużo dni wolnego – w szkołach jak nie są wakacje, to ferie, tygodniowe przerwy świąteczne i rekolekcje. Teraz ma jeszcze dojść jeden dzień protestu w miesiącu. Dlaczego nasze dzieci mają brać udział w tej hucpie, którą podsyca Związek Nauczycielstwa Polskiego? Kiedyś nauczyciel był osobą zaufania publicznego, osobą z autorytetem, dziś oprócz postawy roszczeniowej nic sobą nie reprezentuje.

* * *

– Ulica Jagiellońska przebudowywana była dwa, trzy lata temu, bo komuś przyszedł pomysł uczynienia ją jednokierunkową. Ta koncepcja okazała się jednak pomyłką, więc śródmiejską ulicę trzeba będzie – za duże pieniądze – przywrócić do stanu poprzedniego, z tym że bubla frygę zamieni się na fontannę. A ja pytam: czy za nietrafioną decyzję ktoś poniósł konsekwencje, także finansowe, bo przecież miasto straciło na tej „inwestycji” pieniądze? Czy to najpilniejsza sprawa w mieście? Ja sądzę, że nie: bardziej przydałoby się rozładowanie notorycznych korków w Podjuchach czy przebudowa niebezpiecznego ronda przy ul. Mącznej. Tymczasem ktoś zabawia się ul. Jagiellońską. Czy dlatego że jest bliżej magistratu?

* * *

– Szykuje się nam w Szczecinie dekomunizację placów i ulic a mnie interesuje, kto za to zapłaci? Trzykrotnie zmieniono nazwę pl. Lenina – najpierw na pl. Sprzymierzonych, potem Szarych Szeregów – ile jeszcze razy to nastąpi? Przecież takie zmiany pociągają za sobą koszty! Na dodatek władza zmienia się co cztery lata, a każda ma inne sympatie historyczne. Może lepiej zrobić jak w Stanach Zjednoczonych i ulice po prostu ponumerować? Dla mnie takie zmiany nazewnictwa ulic i placów to wyłącznie trwonienie publicznych pieniędzy.

* * *

– Platforma zapomniała, jak zawłaszczyła Polskę, a teraz to samo przytyka PiS. Posłowie tej opozycyjnej partii wciąż mówią: „w tym kraju”, tak jakby Polska nie była ich ojczyzną. Mnie również nie podobało się głosowanie w UE nad ponownym wyborem Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy, bo co to za demokracja, skoro był jedynym kandydatem. Im bliżej do wyjaśnienia afer, w których umoczeni byli prominentni politycy PO, tym bardziej będzie zajadle, a wręcz wściekle. Jak reaktywować stocznie, odbudować przemysł, ożywić gospodarkę, uczynić Polaków bogatszymi – to powinno zajmować opozycję, a nie ciągłe szczucie społeczeństwa na PiS.

* * *

– Tusk nic nie znaczy, jest marionetką w UE – tak mówi PiS, ale skoro jest takim figurantem na usługach Angeli Merkel, to czemu partia Kaczyńskiego tak się go boi? Po co ten opór władz Polski przeciwko jego ponownemu przewodnictwu w Radzie Europy, skoro taki marny z niego przeciwnik?

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie