Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Żyć szczęśliwiej - czyli bez Facebooka

Data publikacji: 2015-11-15 20:33
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Żyć szczęśliwiej - czyli bez Facebooka
 

Zazdrość, brak koncentracji, wątłe życie społeczne - to skutki przybywania na portalu społecznościowym Facebook. Duńskie badania stwierdziły, że ludzie niekorzystający z niego przez tydzień czuli się szczęśliwsi. Badanych podzielono na dwie grupy: połowa nadal korzystała z Facebooka, a druga, nazywana "leczonymi", obywała się bez niego. Po tygodniu 88 proc. osób, które nie korzystały z Facebooka uznało się za bardzo zadowolonych ze swego życia, czyli "szczęśliwych", podczas gdy w drugiej grupie tak określiło się 81 proc. Ponadto "leczeni" oceniali, że mają bogatsze życie towarzyskie i mniej trudności z koncentracją, podczas gdy facebookowicze nadal odczuwali trudności z koncentracją.

- Zamiast skupiać się na tym, czego potrzebujemy, mamy niestety tendencję do skupienia się na tym, co mają inni - twierdzą badacze. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jedni tak... inni nie...?
2015-11-17 11:23:21
Czyzby wiec "nieuswiadomieni i ociemniali" czuli sie faktycznie "szczesliwsi"... majac mniejsze rozeznania w roznego rodzaju tematach ? Czesciowo w pewnym stopniu moze i tak, majac nie co mniejszy "bol glowy"... gdzie zasypija byc moze faktycznie troche szybciej ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ