piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Zakazane piosenki

Zakazane piosenki

Zakazane piosenki
Data publikacji: 2015-08-13 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:47
Wywietleń: 733 11755

"Bez kasy nie ma przyjaciół", "Wszyscy muszą zdechnąć", "Dziennik samobójcy" - to tytuły trzech spośród 120 chińskich piosenek, które znalazły się na chińskiej czarnej liście. Władze ocenzurowały je w sieci za propagowanie nieprzyzwoitości i przemocy.

Piosenki te będą musiały zostać usunięte ze stron internetowych organizacji oraz prywatnych witryn. Osoby, które nie będą przestrzegać zakazu, zostaną "surowo ukarane" - ostrzegło chińskie ministerstwo kultury, które opublikowało listę.

Wśród zakazanych utworów znalazły się piosenki "Chuligani z Pekinu" czy "Nie chce mi się iść na lekcje". Agencja EFE pisze, że niektóre wykonują znani artyści tacy jak Tajwańczycy Stanley Huang czy Chang Csun Yuk. Ten ostatni jest autorem kontrowersyjnego utworu "Kocham tajwańskie dziewczyny". Z kolei według AFP autorzy większości utworów nie są znani szerszej publiczności.

- Lista będzie co pewien czasu aktualizowana - powiedział przedstawiciel resortu Liu Qiang. Według ministerstwa, piosenki, które zostały ocenzurowane, promują bowiem "pornografię, przemoc, przestępczość i naruszają niemoralność", a komunistyczne władze Chin sprawują ścisłą kontrolę nad internetem. (pap)

 

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie