sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Wytropić Świętego Mikołaja

Wytropić Świętego Mikołaja

Wytropić Świętego Mikołaja
Data publikacji: 2016-12-25 23:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:22
Wywietleń: 1370 189919

Jak co roku, także w te święta Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) w USA pomagało dzieciom śledzić podróż Świętego Mikołaja, który wyruszył ze swej bazy na biegunie północnym, by rozdawać prezenty.

Śledzenie podróży Świętego Mikołaja, który porusza się saniami zaprzężonymi w dziewięć reniferów, to w USA już tradycja. Wolontariusze i pracownicy bazy, uzbrojeni w najnowsze zdobycze technologii, odbierali telefony od dzieci z całych Stanów Zjednoczonych i informowali je o aktualnym miejscu pobytu świętego. Są to zawsze dziesiątki tysięcy telefonów z pytaniami, gdzie jest Święty Mikołaj i ile już rozdał prezentów.

Akcja "NORAD Tracks Santa" (NORAD śledzi Świętego Mikołaja) po raz pierwszy odbyła się w 1955 roku przez pomyłkę. W miejscowej gazecie w Colorado Springs pojawiła się wtedy reklama z numerem, pod który dzieci miały dzwonić, by rozmawiać o Świętym Mikołaju. Jednak podany numer był nieprawidłowy - należał do NORAD-u, dowództwa USA kontrolującego przestrzeń kosmiczną i powietrzną nad USA i Kanadą. Obecni tam oficerowie przyłączyli się do zabawy, relacjonując dzwoniącym dzieciom postępy Świętego Mikołaja w jego podróży.

Obecnie akcja ma konto na portalach społecznościowych Twitter i Facebook, kanał na Youtube, aplikacje na telefony komórkowe i wielojęzyczną stronę www.noradsanta.org.

(pap)

Fot. EPA/JENS BUETTNER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie