Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wytnij hołubca!

Data publikacji: 09 października 2015 r. 08:50
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2015 r. 14:51
Wytnij hołubca!
 

Kolorowe stroje, ludowa muzyka oraz piosenki i przyśpiewki rozweselą w tę niedzielę szczecińskie Jasne Błonia od godz. 15.30. Za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie mieszkańcy mogą wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Wytnij Hołubca". Będzie okazja nie tylko nauczyć się wycinać hołubce, ale też pomóc w pobiciu rekordu w ilości osób jednocześnie „wycinających" hołubce (w pobliżu parkingu przy ul. Piotra Skargi).

To już 5. edycja imprezy. Wydarzenie pod tytułem „Wytnij Hołubca” zostało zainicjowane przez tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, którzy wraz z dwoma innymi stołecznymi zespołami wyszli na ulice Warszawy i zachęcali do poznawania rodzimej kultury tradycyjnej. W Szczecinie nauka hołubców - o godz. 15.30, a po niej, o godz. 16, bicie rekordu.

- Pragniemy pokazać, że tradycja i nasza kultura ludowa jest wciąż żywa oraz atrakcyjna - mówi Krzysztof Kamiński, dyrektor muzyczny zespołu Szczecinianie.

Warto dodać, że zespół Szczecinianie otrzymał zaszczytny, dożywotni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina", posiada też certyfikat Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: W niedzielę na szczecińskich Jasnych Błoniach odbędzie się ogólnopolska akcja w pobiciu rekordu w ilości osób jednocześnie „wycinających" hołubce. Tak było w ub. roku. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

to może być ciekawe
2015-10-09 11:57:22
Jak będzie pogoda to przyjdziemy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA