czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Śniadaniowy rekord Guinnessa (galeria)

Śniadaniowy rekord Guinnessa (galeria)

Śniadaniowy rekord Guinnessa (galeria)
Data publikacji: 2015-11-06 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:57
Wywietleń: 1459 35915

Czy robiąc śniadanie, można pobić rekord? Można! Mowa tu o Rekordzie Guinnessa w największej ilości lekcji gotowania zdrowego śniadania. Próba bicia rekordu odbyła się w piątek w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 1. Jej wyniki będą znane dopiero w przyszłym roku, bowiem na razie organizatorzy muszą przesłać wszelkie dane do Londynu, a tam dokumenty zostaną zweryfikowane. Jeśli SP 1 uda się pobić rekord, będzie to już drugi Rekord Guinnessa tej placówki. Otóż w w 2004 roku szkoła przy al. Piastów pobiła rekord w liczbie osób malujących buzie.

W piątek w sali gimnastycznej przy stolikach, zapełnionych warzywami, pieczywem, twarożkami, jogurtem, owocami, wędliną i napojami, zasiadło 70 osób. W tym uczniowie klas 2a, 2d i 3a oraz rodzice, którzy pomagali dzieciom w przygotowywaniu śniadania. Taka liczba uczestników rekordu nie była przypadkowa, bowiem szkoła w ten sposób chciała zaznaczyć, że właśnie w tym roku obchodzi zacny jubileusz - 70 - lecie istnienia.

Zobacz więcej zdjęć w naszej galeriii

Zanim mali kucharze wzięli się za robienie kanapek, szaszłyków owocowych oraz twarożku z warzywami i jogurtem, trzeba było dopełnić wszelkich formalności. Czuwali nad tym zewnętrzni obserwatorzy, którzy m.in. sprawdzali obecność zgłoszonych osób przed i po zrobieniu śniadania, liczyli stoperem czas realizacji posiłku (dzieci musiały go przygotować przynajmniej w pół godziny), a także pilnowali, czy uczestnicy przygotowują wszystkie wymagane elementy śniadania.

Punktualnie o godz. 10 dzieci z rodzicami rozpoczęli robienie śniadania. W tym samym czasie w ponad 7 tysiącach szkół w całej Polsce, uczniowie robili to samo. SP 1 uczestniczyła bowiem w próbie pobicia rekordu wraz z innych placówkami, w ramach programu „Śniadanie daje moc". ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot.: Ryszard PAKIESER


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy