Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Włosi walczą z jedzeniem przy zabytkach

Data publikacji: 2017-05-31 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Włosi walczą z jedzeniem przy zabytkach
Ekipy w akcji Fot. EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI  

Ze zdumieniem i irytacją turyści we Florencji zareagowali na rozpoczętą w środę (31 maja) akcję polewania wodą stopni przed kościołami i zabytkami w ramach walki z urządzaniem pikników w tych miejscach. W ten sposób ludzi zniechęca się do siadania z prowiantem.

Operacja polewania schodów i chodników w historycznym centrum w porze obiadowej, zapowiedziana dzień wcześniej przez burmistrza Dario Nardellę, rozpoczęła się przed masowo odwiedzaną przez turystów bazyliką Santa Croce. Tłumy zwiedzających siadały tam zazwyczaj, by zjeść kawałek pizzy czy kanapkę.

W środę około godziny 13 pojawiła się tam ekipa sprzątająca i zaczęła polewać wodą stopnie przed świątynią oraz je czyścić. Strażnicy miejscy poprosili turystów, by wstali ze schodów. Niektórzy, jak podają lokalne media, reagowali ze zdziwieniem i irytacją. Kiedy umyte schody wyschły, niektórzy turyści próbowali ponownie na nich usiąść, ale nie pozwolili im na to funkcjonariusze straży miejskiej.

Obecny był także burmistrz, który obserwował początek akcji przeciwko "biwakom" przy zabytkach. Ma być ona prowadzona codziennie.

(pap)

Fot. EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

schody
2017-06-01 09:17:22
Burmistrz ma rację, skoro jego miasto czerpie zyski, nie z turystów, a innych źródeł, to może sobie pozwolić na takie zrażanie tych pierwszych. Już dawno we Włoszech nie można siadać na schodach przed niektórymi zabytkami, np. w Rzymie, czy Wenecji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ