Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wielki świat i piątka smerfnych jeżyków

Data publikacji: 2015-09-09 17:54
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:49
Wielki świat i piątka smerfnych jeżyków
 

Smerfetka, Sasetka, Laluś, Łasuch i Ważniak - to piątka jeży, podopiecznych Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja" w Szczecinie, która za sprawą internetu i telewizji robi zawrotną karierę: podbijając serca miłośników „naszych braci mniejszych" na świecie. Grono ich fanów, także na społecznościowych portalach, stale rośnie.

Jeżyki trafiły pod opiekę Fundacji w tragicznych okolicznościach. Ich mama zginęła, gdy miały zaledwie 4 dni. Były jeszcze ślepe i ważyły ledwie po 35 gram.

- Nigdy aż takimi maluszkami się nie zajmowałam, więc przydała się literatura i telefon do wspaniałego człowieka: Pana Jerzego z Ośrodka Rehabilitacji „Jerzy dla Jeży". Pomógł mi dobrać mleczko dla jeżyków i udzielił kilku cennych wskazówek - wspomina Marzena Białowolska, prezes Fundacji. - Choćby takie, że... cieple mleczko trzeba podawać w pozycji pionowej, najlepiej po kropelce. Żeby jeżyk się nie zachłysnął, a mleczko nie dostało się mu do noska. Gdyby tak się stało, natychmiast dajemy maluszka głową ku dołowi. Żeby... wykichał mleczko. Po takim jedzonku każdemu z maluszków trzeba wymasować brzuszek.

Karmienie co 2 godziny, a wreszcie co 4, przyniosło efekty. Maluchy zaczęły przybierać na wadze. Już otworzyły oczy. Są - jak widać na zdjęciach - całe i zdrowe. Nie mają pojęcia, jak wiele osób trzyma za nie kciuki. Najważniejsze, że mają szansę wrócić do natury.
(an)
Fot. Fundacja na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja"
Marzena Białowolska: „Jako ostatnia oczka otworzyła Sasetka. Wszystkie maleństwa mają piękne oczęta i mega apetyt".

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA