piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koperta na życie

Koperta na życie

Koperta na życie
Data publikacji: 2015-09-10 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1747 19631

Szczecin rozda swoim mieszkańcom 10 tysięcy tzw. kopert życia. W każdej będzie formularz do wypełnienia przez jej posiadacza i ewentualnie jego lekarza. Mają się w nim znaleźć najważniejsze informacje o stanie zdrowia konkretnego mieszkańca - jego chorobach przewlekłych, przyjmowanych lekach, alergiach.

„Koperta Życia" to projekt, dzięki któremu do mieszkańców (głównie seniorów) mają trafić pakiety: woreczek strunowy i specjalna naklejka ’’Tutaj jest KOPERTA ŻYCIA’’. Powinny być ulokowane w łatwym do zlokalizowania miejscu, np. woreczek w lodówce, a naklejka na jej zewnętrznych drzwiach.  

- Inauguracja tego projektu odbędzie się w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej, będzie to 18 września, podczas obchodów ’’Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera” - mówi Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych szczecińskiego Urzędu Miasta. - Dostaną je szczecinianie, którzy tego dnia odwiedzą Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie. Będą też później dostępne w rejonowych placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i siedzibach rad osiedli©℗

(sag)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie