Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Wielki byk ukrył się w polu kukurydzy. Chcą go schwytać na krowę

Data publikacji: 06 września 2023 r. 11:57
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2023 r. 13:48
Wielki byk ukrył się w polu kukurydzy. Chcą go schwytać na krowę
Fot. PAP/EPA/JESUS DIGES  

Ważący 400 kg byk ukrył się w polu kukurydzy, strażacy czekają do skoszenia pola, ponieważ dotychczasowe próby jego złapania okazały się nieskuteczne - poinformowała w środę PAP wójt gminy Doruchów Urszula Kowalińska.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia. Ostrzeszowska straż pożarna została zawiadomiona, że z dużej hodowli we wsi Mechnice w gminie Kępno uciekł byk, który przeszedł na teren sąsiedniej gminy Doruchów.

Strażacy natychmiast wszczęli poszukiwania, ale zwierzęcia nie znaleziono. Podczas kolejnych akcji okazało się, że byk widywany był w polu kukurydzy na terenie pola kukurydzy, sąsiadującego z gospodarstwem. Próby schwytania zwierzęcia okazały się jednak nieskuteczne.

Władze Doruchowa wystosowały do mieszkańców apel o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ "zwierzę ważące ok. 400 kg w sytuacji zagrożenia może być niebezpieczne" – poinformowano na stronie, prosząc o zwiększoną uwagę i kontakt ze strażą pożarną w przypadku zauważenia zwierzęcia.

Wójt gminy Urszula Kowalińska powiedziała w środę PAP, że według najnowszych informacji zwierzę zbliżyło się do rodzimego gospodarstwa, ale nadal ukrywa się w polu kukurydzy.

"Ma co jeść, więc nigdzie mu się nie spieszy. Rolnicy, którzy go widzieli mówią, że nawet przybrał na wadze. Z tego, co wiem, gospodarz będzie próbował schwytać go na krowę. Polega to na tym, że wystawi krowę w polu na przyczepie i będzie próbował w ten sposób zwabić byka do gospodarstwa" - powiedziała.

Jeżeli akcja się nie powiedzie, to schwytanie byka będzie łatwiejsze po skoszeniu pola kukurydzy na przełomie września i października.

Strażacy apelują, żeby przy spotkaniu ze zwierzęciem zachować szczególną ostrożność. Nie można zachowywać się gwałtownie. Należy wycofać się z pola widzenia byka spokojnymi ruchami i natychmiast zawiadomić służby ratunkowe. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Juras
2023-09-07 08:58:32
"Do Sejmu go! Od razu będzie porządek i spokojne ruchy parlamentarzystów" . Jajcarz z ciebie! Sądzisz iż "śmiszki" , "macice" i "kotule" nie będą "jeb.ć" i "wypi..ać"?
do a jeśli
2023-09-06 14:33:55
- ten byk może należeć do rodziny "biedroniowatych" - natura zna takie wypadki."Na jednej ze stacji monachijskiego metra afgański imigrant napadł na pijanego 18-letniego mężczyznę i przez pięć godzin wykorzystywał go seksualnie. Ofiara to Polak, który przyjechał do stolicy Bawarii na wakacyjny kurs języka niemieckiego." Chciał się uczyć po "tuskowemu" i taka okazja (5 godzin za friko)!
a jeśli
2023-09-06 13:43:10
A jeśli zwiał od krów? Skąd wiadomo, czy nie identyfikuje się jako (trans)krowa? Nie misgenderujcie! Może się okazać, że zamiast krowy należy postawić na przyczepie innego byka, takie czasy.
Juras
2023-09-06 13:02:46
Do Sejmu go! Od razu będzie porządek i spokojne ruchy parlamentarzystów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA