Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Takiej śmieciarki jeszcze tu nie było

Data publikacji: 29 maja 2024 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2024 r. 21:44
Takiej śmieciarki jeszcze tu nie było
Fot. archiwum/Cukin  

Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu ma kolejną śmieciarkę. Na pojazd wydał aż 3 mln zł.

Samochód do przewożenia odpadów jest napędzany silnikiem elektrycznym. Zakup zeroemisyjnej śmieciarki był w zasadzie obowiązkowy, bo wynika z ustawy o elektromobilności, która nakazuje spółkom zajmującym się przewożeniem odpadów korzystanie w 7 procentach z tego typu taboru. Nowa kołobrzeska śmieciarka elektryczna jest dwukomorowa. Dzięki temu może odbierać dwa typy odpadów w trakcie jednego kursu. Jest ona wyjątkowa jeszcze pod jednym względem. Pomalowana została przez Cukina, czyli koszalińskiego artystę Tomasza Żuka. Śmieciarka będzie nie tylko oczyszczała miasto, ale również promowała jego walory. Na bokach pojazdu pojawił się bowiem malunek przedstawiający między innymi molo oraz latarnię morską. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@;/
2024-05-30 12:10:26
Cechą charakterystyczną każdego końca świata jest to, że mamy w niego wierzyć i na niego świadczyć już, a on nastąpi za kilka/dziesiąt lat. Wiem, bo wiele końców świata już przeżyłem. A uchodźcy jak najbardziej atakują Europę, szczególnie zachodnią ale ma to związek z darmową kasą, które tamtejsze lewactwo rozdaje za darmo nierobom, a nie z klimatem, bo wtedy atakowali by Syberię. Myślę, że pomogłem.
@;/
2024-05-30 12:04:37
na zielony ład zgodziły się wszystkie antypolskie partie, przyśpieszenie tego szaleństwa to zgoda premiery Kopacz w 2015 roku. Co do reszty twoich historycznych wpisów to sam nie wiem skąd czerpiesz te fejki ale spróbowałbym poszukać rzetelnej informacji a nie mizantropijnej propagandy. Jak chcesz łączyć kropki to pamiętaj że ilość kombinacji rośnie wykładniczo przy liniowym wzroście ilości kropek, odwrotnie jest w wypadku CO2 gdzie jego ewentualny wpływ na klimat jest logarytmiczny. science!
;/
2024-05-30 08:52:34
@zielony ład: za kilka lat połaczysz kropki jak będzie po 40-50 stopni i nie da sie zyć w mieście ,woda będzie droższa od paliwa a z poludnia nadciągną miliony uchodzców klimatycznych ,ale juz to juz bedzie za pozno.
;/
2024-05-30 08:29:39
@zielony ład: o to miej pretensje do pisowcow ktorzy zgodzili sie na zielony ład ,na obecnych warunkach Władimir pozdrawia wiernych towarzyszy i wysyla wungiel
zielony ład
2024-05-30 07:55:20
ciekawe czy ludziki skojarzą że będą musiały płacić więcej za wywóz smieci przez zielony ład.spalinowa śmieciarka kosztuje 1 mln ta 3 mln.cena paliwa bez zielonych podatków i dopłat tańsza z ropy.ale jak to kołobrzeg wybiorą hołownie i PO i czerwonych a pózniej będą się dziwić czemu tak drogo płacą za media.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA