Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych

Data publikacji: 2016-02-16 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych
Fot. Robert Stachnik  

W Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych, bo nowe technologie są obecnie częścią naszego życia, a ludzie nie mają czasu lub mają ograniczone możliwości na poznanie kogoś w „realu” - mówi socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszystkim szukającym „drugiej połowy” z wykorzystaniem nowych technologii Czernecka radzi jednak jak najszybsze weryfikowanie znajomości w rzeczywistości.

– Żyjemy w takich czasach, gdzie nowe technologie są już częścią naszego życia. Starsze pokolenia używają ich trochę rzadziej, ale młodsze żyją już tak samo w świecie realnym, jak i wirtualnym, więc rynek randkowych portali internetowych, ale też różnych aplikacji, rośnie – mówi PAP ekspertka.

Według niej dzieje się tak dlatego, że 30- czy 40-latkowie nie mają czasu na spotkania w „realu”, więc szukają kontaktu poprzez fora internetowe, portale randkowe, czy aplikacje. Ekspertka zachęca jednak, by wszyscy ci, którzy szukają drugiej połowy i wykorzystują do tego nowe technologie, dążyli do szybkiego spotkania w tzw. realu. Wtedy, jak mówi, będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania i uniknąć zakochania się w „sztucznie wykreowanym obrazie” jakiejś osoby. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rola
2016-02-17 08:34:53
To nie nowe technologie są częścią życia, tylko nowe technologie zabijają relacje międzyludzkie, bo ludzie nie wychodzą na zewnątrz, tylko zamykają się przed komputerem. Do tego dochodzi emancypacja kobiet, które w dążeniu do kariery zapominają o swojej genetycznej roli. Wybrzydzają w poszukiwaniu idealnego księcia z bajki, a kończą jako samotne matki dzieci poczętych z przypadkowymi panami z dyskoteki. Później tylko znajdują dobrodusznego opiekuna, który może nie ma urody i majątku, ale gwarantuje stałe źródło dochodu i przygarnie taką damę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA