sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Na Luzie > "Rockowy” Dom Seniora

"Rockowy” Dom Seniora

"Rockowy” Dom Seniora
Data publikacji: 2015-11-08 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 1655 36273

W miejscu, w którym tworzyła się historia rockowego festiwalu, a obecni seniorzy byli jego pierwszymi organizatorami i uczestnikami, powstał „rockowy” Dom Dzienny Senior Wigor.

Nowy Dom Senior Wigor, który został otwarty w sobotę, powstał w miejscu dawnego Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Przez lata było to miejsce, w którym spotykali się młodzi ludzie, a w latach 70. narodziła się idea Wielkopolskich Rytmów Młodych, przekształconych w 1980 r. w Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a następnie w Festiwal Muzyki Rockowej.

Po zmianach organizacyjnych budynek znalazł się w zarządzie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie i postanowiono udostępnić go także seniorom. Jak podkreśliła w dyrektorka biblioteki Agnieszka Borkiewicz, „historia tego miejsca zobowiązuje, także seniorów, a może przede wszystkim ich, bo to oni byli pierwszymi organizatorami i uczestnikami festiwalu”.

Jak dodała, wstępnie planowano, że w projekcie weźmie udział ok. 50 osób, ale zgłoszeń jest już zdecydowanie więcej. Seniorzy, osoby w wieku 60+ nieaktywne zawodowo, będą mogły spotykać się, brać udział w warsztatach i – jak mówiła Borkiewicz – współtworzyć to miejsce.

- Dom będziemy prowadzić na rockowo i co szczególnie ważne - w miejscu, w którym tworzyła się historia jarocińskiego festiwalu i historia muzyki rockowej w Polsce – powiedziała. - Chcemy też pokazać, że seniorzy nie muszą być kojarzeni ze stereotypowymi "sielsko, anielsko" i "krainą łagodności", ale że senior też potrafi działać na rockowo – zaznaczyła Borkiewicz.

Sobotni wieczór, czyli oficjalne otwarcie domu, uświetniła DJ Wika – najbardziej znana polska seniorka dj-ka.

Powstanie Domu zostało dofinansowane z programu MPiPS Senior Wigor. Koszt przystosowania i doposażenia budynku wyniósł 300 tys. zł, z czego 250 tys. pochodziło właśnie z dofinansowania. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie