poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Na Luzie > "Rockowy” Dom Seniora

"Rockowy” Dom Seniora

"Rockowy” Dom Seniora
Data publikacji: 2015-11-08 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 1802 36273

W miejscu, w którym tworzyła się historia rockowego festiwalu, a obecni seniorzy byli jego pierwszymi organizatorami i uczestnikami, powstał „rockowy” Dom Dzienny Senior Wigor.

Nowy Dom Senior Wigor, który został otwarty w sobotę, powstał w miejscu dawnego Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Przez lata było to miejsce, w którym spotykali się młodzi ludzie, a w latach 70. narodziła się idea Wielkopolskich Rytmów Młodych, przekształconych w 1980 r. w Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a następnie w Festiwal Muzyki Rockowej.

Po zmianach organizacyjnych budynek znalazł się w zarządzie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie i postanowiono udostępnić go także seniorom. Jak podkreśliła w dyrektorka biblioteki Agnieszka Borkiewicz, „historia tego miejsca zobowiązuje, także seniorów, a może przede wszystkim ich, bo to oni byli pierwszymi organizatorami i uczestnikami festiwalu”.

Jak dodała, wstępnie planowano, że w projekcie weźmie udział ok. 50 osób, ale zgłoszeń jest już zdecydowanie więcej. Seniorzy, osoby w wieku 60+ nieaktywne zawodowo, będą mogły spotykać się, brać udział w warsztatach i – jak mówiła Borkiewicz – współtworzyć to miejsce.

- Dom będziemy prowadzić na rockowo i co szczególnie ważne - w miejscu, w którym tworzyła się historia jarocińskiego festiwalu i historia muzyki rockowej w Polsce – powiedziała. - Chcemy też pokazać, że seniorzy nie muszą być kojarzeni ze stereotypowymi "sielsko, anielsko" i "krainą łagodności", ale że senior też potrafi działać na rockowo – zaznaczyła Borkiewicz.

Sobotni wieczór, czyli oficjalne otwarcie domu, uświetniła DJ Wika – najbardziej znana polska seniorka dj-ka.

Powstanie Domu zostało dofinansowane z programu MPiPS Senior Wigor. Koszt przystosowania i doposażenia budynku wyniósł 300 tys. zł, z czego 250 tys. pochodziło właśnie z dofinansowania. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie