Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Pierwsze w Europie muzeum przestępstw wobec środowiska

Data publikacji: 2017-07-11 13:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Pierwsze w Europie muzeum przestępstw wobec środowiska
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Pierwsze w Europie muzeum przestępstw wobec środowiska naturalnego otwarto w Rzymie. Celem tej placówki w stołecznym ogrodzie zoologicznym jest uwrażliwienie opinii publicznej – mówią pomysłodawcy.

Placówka, która ma charakter edukacyjny i została zrealizowana przez dowództwa Straży Leśnej i specjalnej komórki karabinierów, ścigającej przestępstwa wobec przyrody. Na ekspozycji w Muzeum Środowiska i Przestępczości zgromadzono narzędzia stosowane przez kłusowników, przemytników i myśliwych polujących na zwierzęta pod ochroną. W formie multimedialnej przedstawione zostały skutki zanieczyszczenia środowiska naturalnego przez wielki przemysł i pożary lasów. Wystawione zostały też skarby odebrane siłą naturze – od kości słoniowej po skonfiskowane futra i skóry zwierząt.

– Pod względem liczby popełnianych przestępstw te wobec środowiska naturalnego znajdują się na trzecim miejscu po handlu narkotykami i bronią – powiedział podczas otwarcia muzeum prezes fundacji rzymskiego ZOO Federico Coccia.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k...k12
2017-07-15 10:19:39
Ić Grzesiu zrób wywiad z pokrzywą, jej skargi na prześladowania i fotkę wyślij do tego muzeum, mały gest a zostawisz swój ślad na Ziemi, a pana ministra Szyszko to bądż łaskaw zostawić w spokoju
Grzegorz
2017-07-12 09:06:31
Głównym eksponatem powinien być Szyszko.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA