sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Na Luzie > Papież-rewolucjonista

Papież-rewolucjonista

Papież-rewolucjonista
Data publikacji: 2016-05-07 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-08 10:49
Wywietleń: 2058 132615

„To ja, rewolucjonista” - tak żartobliwie przedstawia się przez telefon papież Franciszek, gdy dzwoni do założyciela dziennika „La Repubblica” Eugenio Scalfariego.

92-letni publicysta podczas debaty w Rzymie na temat obecnego pontyfikatu stwierdził, że papież mówi tak o sobie, bo wie, że on uważa go za rewolucjonistę.

- Nawiązuje do Kościoła, jaki był do 300 roku po Chrystusie, zanim nadeszła władza doczesna - oświadczył Scalfari. Zauważył, że Franciszek chce Kościoła misyjnego.

Zaproszony na debatę z publicystą sekretarz generalny włoskiego episkopatu biskup Nunzio Galantino wyraził opinię, że nazywanie Franciszka „komunistą”, co czasem się zdarza, świadczy o „słabości intelektualnej”, bo wtedy - ocenił - „nie chce się zrozumieć, że papież mówi o Ewangelii” i że to ona jest „duszą jego nowego stylu, także w ekonomii”.

- Jego rewolucyjność oznacza powrót do Ewangelii - dodał biskup Galantino. Odnosząc się do porządków w Kościele przeprowadzonych przez papieża oznajmił: „Według mnie on ma szaloną chęć powiedzieć biskupom, księżom: Po co tu jesteś? Jeśli chcesz robić karierę, jak inni, lepiej, żebyś sobie poszedł”. (pap)

 

Fot. EPA/ALBERTO PIZZOLI

Komentarze

****
Dla Jacha, Niburskiego, Masłowskiego, Arturka Szałabawki, Hinca, Jagielskiego, Duklanowskiego "papieżem" (alfą i omegą) jedynym dobroczyńcą i drogowskazem jest prezes Jarek. Bije godzina niezapomniana zakręt historii - druga zmiana Trzeba zwycięstwu drogę torować, Marsz rozpoczęty, Jarosław prowadź!...
2016-05-08 10:28:21
Kaczor zdębiał
Papież przypiął sobie radziecką wstążkę Armii Czerwonej, św. Jerzego -znak zwycięstwa nad faszyzmem. Co na to pisiory ?
2016-05-07 20:50:53
To wszystko nic
on sobie wstążeczkę św. Jerzego przyczepił, z wjazdu na Ukrainę pewno nici będą, banderowcy mu tego nie wybaczą
2016-05-07 15:41:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie