niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Parafie powinny przyjąć uchodźców

Parafie powinny przyjąć uchodźców

Parafie powinny przyjąć uchodźców
Data publikacji: 2015-09-06 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 1406 18741

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wszystkich parafii, wspólnot religijnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański ogłosił, że uchodźcy zostaną też przyjęci w Watykanie.

- W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, prosi nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! - mówił papież. - Niech każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor, każde sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej.

Papież ogłosił, że także dwie parafie w Watykanie przyjmą w tych dniach dwie rodziny uchodźców. Do pomagania im wezwał także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

***

Każdego dnia tysiące imigrantów zmierzają w stronę Węgier z Serbii. Koczujący od kliku dni na budapesztańskim dworcu uchodźcy pozbawieni możliwości wyjazdu z Węgier do Austrii i Niemiec podjęli w piątek dramatyczną decyzję pójścia pieszo z Budapesztu do odległego o 240 km Wiednia. Niemcy i Austria zdecydowały się na ich przyjęcie bez kontroli i biurokratycznych procedur. Ich liczbę szacuje się na 8 tysięcy. Niemcy podkreśliły, że była to decyzja jednorazowa. Wzbudziła sprzeciw niektórych landów.

Z kolei władze Austrii zaapelowały o zwołanie szczytu państw UE ws. imigrantów, gdyż należy szybko przyjąć wspólną politykę wobec uchodźców. Nie wszystkie kraje chcą bowiem zgodzić się na kwoty imigracyjne. (pap)

Więcej w e-wydaniu i poniedziałkowym "Kurierze" z dnia 7 września 2015 r.

 

Na zdjęciu: Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański

Fot. EPA/ANGELO CARCONI

 

Komentarze

poak
Indianie tez mieli problem z emigrantami A dlaczego nie możemy do tej pory przyjąć 154 uchodźców POLAKÓW z części Ukrainy zajętej przez separatystów? Czy dlatego że są Polakami a nie muzułmanami???
2015-09-21 14:05:30
Takie są prawdziwe zamiary imigrantów
Takie są prawdziwe zamiary imigrantów https://www.youtube.com/watch?v=rIC-2yi_JeA http://wgospodarce.pl/informacje/20979-nie-bedzie-mieszkan-komunalnych-dla-mlodych-polakow-wladze-po-przyznaja-je-islamskim-imigrantom
2015-09-10 20:22:48
Klamstwo, klamstwem pogania....! !
Tak..., a ta wode i te skromne posilki co otrzymywali na w/w Dworcu Kolejowym, Afrykanie wyrzucali na boczne tory, stwierdzajac pozniej w bezczelny sposob do Lewicowych Dziennikarzy... ze nic tak do picia jak i jedzenia - nie otrzymali ! Patrz szczegoly tj. krotki film na: www.niezalezna.pl...A wiec: tego typu klamczuchow tym bardziej w dzisiejszej juz RP - nie potrzebujemy ! !
2015-09-06 21:23:28
Ojcze Franciszku...,
Niech wpierw w takim razie BOGATY Watykan, ktorego Watykan Bank ma majatek na 6 000 000 000 Euro, da dobry i wzorowy przyklad i poprzyjmuje Afrykanczykow ilu sie da...( ! ) a dopiero pozniej mozemy wysluchac "Kazania"... co maja zrobic Parafie i Ich Parafianie np. i w Polsce ! !
2015-09-06 21:11:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy