Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Parafie powinny przyjąć uchodźców

Data publikacji: 2015-09-06 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Parafie powinny przyjąć uchodźców
 

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wszystkich parafii, wspólnot religijnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański ogłosił, że uchodźcy zostaną też przyjęci w Watykanie.

- W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, prosi nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! - mówił papież. - Niech każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor, każde sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej.

Papież ogłosił, że także dwie parafie w Watykanie przyjmą w tych dniach dwie rodziny uchodźców. Do pomagania im wezwał także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

***

Każdego dnia tysiące imigrantów zmierzają w stronę Węgier z Serbii. Koczujący od kliku dni na budapesztańskim dworcu uchodźcy pozbawieni możliwości wyjazdu z Węgier do Austrii i Niemiec podjęli w piątek dramatyczną decyzję pójścia pieszo z Budapesztu do odległego o 240 km Wiednia. Niemcy i Austria zdecydowały się na ich przyjęcie bez kontroli i biurokratycznych procedur. Ich liczbę szacuje się na 8 tysięcy. Niemcy podkreśliły, że była to decyzja jednorazowa. Wzbudziła sprzeciw niektórych landów.

Z kolei władze Austrii zaapelowały o zwołanie szczytu państw UE ws. imigrantów, gdyż należy szybko przyjąć wspólną politykę wobec uchodźców. Nie wszystkie kraje chcą bowiem zgodzić się na kwoty imigracyjne. (pap)

Więcej w e-wydaniu i poniedziałkowym "Kurierze" z dnia 7 września 2015 r.

 

Na zdjęciu: Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański

Fot. EPA/ANGELO CARCONI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

poak
2015-09-21 14:05:30
Indianie tez mieli problem z emigrantami A dlaczego nie możemy do tej pory przyjąć 154 uchodźców POLAKÓW z części Ukrainy zajętej przez separatystów? Czy dlatego że są Polakami a nie muzułmanami???
Takie są prawdziwe zamiary imigrantów
2015-09-10 20:22:48
Takie są prawdziwe zamiary imigrantów https://www.youtube.com/watch?v=rIC-2yi_JeA http://wgospodarce.pl/informacje/20979-nie-bedzie-mieszkan-komunalnych-dla-mlodych-polakow-wladze-po-przyznaja-je-islamskim-imigrantom
Klamstwo, klamstwem pogania....! !
2015-09-06 21:23:28
Tak..., a ta wode i te skromne posilki co otrzymywali na w/w Dworcu Kolejowym, Afrykanie wyrzucali na boczne tory, stwierdzajac pozniej w bezczelny sposob do Lewicowych Dziennikarzy... ze nic tak do picia jak i jedzenia - nie otrzymali ! Patrz szczegoly tj. krotki film na: www.niezalezna.pl...A wiec: tego typu klamczuchow tym bardziej w dzisiejszej juz RP - nie potrzebujemy ! !
Ojcze Franciszku...,
2015-09-06 21:11:04
Niech wpierw w takim razie BOGATY Watykan, ktorego Watykan Bank ma majatek na 6 000 000 000 Euro, da dobry i wzorowy przyklad i poprzyjmuje Afrykanczykow ilu sie da...( ! ) a dopiero pozniej mozemy wysluchac "Kazania"... co maja zrobic Parafie i Ich Parafianie np. i w Polsce ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ