środa, 21 października 2020.
Strona główna > Na Luzie > Nieznośni turyści. Polska ambasada w Chorwacji nie wytrzymała

Nieznośni turyści. Polska ambasada w Chorwacji nie wytrzymała

Nieznośni turyści. Polska ambasada w Chorwacji nie wytrzymała
Data publikacji: 2018-08-27 08:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:28
Wywietleń: 2178 347404

Pracownicy polskiej ambasady w Zagrzebiu mają w tym sezonie gorącą linię turystyczną. W czasie wakacji odbierają dziesiątki telefonów od obywateli Polski. Sprawy, które poruszają, są bardzo kreatywne, ale często wykraczają poza kompetencje urzędników.

Mandaty, brzydkie kwatery, niedobre posiłki, awantury pod wpływem alkoholu lub środków odkurzających. Z takimi sprawami Polacy dzwonią do ambasady RP w stolicy Chorwacji. Problem w tym, że często kontaktują się z nią opiekunowie "dzieci" 20-, 30-, a nawet 50-letnich... Urzędnicy powiedzieli dość, a swój apel - kąśliwy dodajmy - opublikowali w mediach społecznościowych.

 

Jak dowiedział się w ambasadzie Money.pl, telefony od bliskich to niejedyny problem. Okazuje się też, że turyści potrafią zadzwonić w środku nocy z pytaniem, czy nazajutrz będą pożary. Nieustającą bolączką są również kwestie opłat za mandaty. Pracownicy polskiej ambasady w Zagrzebiu przypominają na swoim profilu, że: „Językiem urzędowym w Chorwacji jest język chorwacki co znaczy, że mandaty wypisywane są w języku chorwackim, a policjanci mówią po chorwacku. Z chorwackimi policjantami można się także na ogół porozumieć w języku angielskim, ale nie należy raczej oczekiwać, że będą mówili po polsku”.

Obywatele Polski mogą kontaktować się z ambasadą, gdy sprawa dotyczy zagrożenia dla życia lub zdrowia, wypadku, zatrzymania oraz zgonu. Urząd pomoże nam też w przypadku zagubienia dokumentu podróży. Okazuje się, że Polacy za granicą gubią tysiące paszportów i dowodów. W lipcu, w ciągu pierwszych trzech tygodni, Polacy utracili ok. 30 tys. dokumentów potwierdzających ich tożsamość.

Źródło: WP

Fot. Facebook

Komentarze

Do...ciekaff
Masz Duuuzo Racji !! Gdzie pozniej taki czy inny "Mohammed a Abdullahem" po przerobce za iles tam Dolarow czy Euro u Fachowcow - bez "wiekszego problemu" przedostana sie do Polski, na dalsze utrzymanie... czy kontynuacje Zlodziejstwa, Gwaltow i roznego rodzaju takich czy innych Machlojek !! A wiec: ograniczyc okres Waznosci Paszportow... i po rzekomej 3-iej "Kradziezy czy Zgubie" zrobic danej Osobie totalny STOP na jakis czas !!
2018-08-29 00:33:35
do @ ciekaff
"Aż się nie chce wierzyć w te 30 tys. utraconych dokumentów w ciągu trzech tygodni.." Nie było tam "dokumentu" o sprzedaży "apartamentu w Chorwacji" przez Staszka dla "teściów pasierba"?
2018-08-27 20:55:19
ciekaff
Aż się nie chce wierzyć w te 30 tys. utraconych dokumentów w ciągu trzech tygodni...Może je sprzedają a dzwonią do Ambasady RP "aby się zabezpieczyć" ?!
2018-08-27 13:23:49
HogoFogo
Poziom literacki artykułów Kuriera odpowiada dokładnie poziomowi naszych turystów w Chorwacji.
2018-08-27 12:57:48
Jakób
Te "środki odkurzające" muszą dawać kopa, bo kto w środku nocy dzwoni z pytaniem, czy jutro będzie pożar. Z drugiej strony jakby chorwaccy policjanci zażyli tych "środków odkurzających" to może zaczęliby wreszcie mówić po polsku.
2018-08-27 10:27:58
k
Najgorsze ,że dzwonią / ba , przyjmują to / pod wpływem "środków odkurzających " !!! To juz jest skrajna patologia .
2018-08-27 09:53:25
----
Tak to jest jak Janusz,Grażyna,Sebek,Karyna i Dżesika z Brajankiem jada w swiat za pieniadze podatnikow, nic nie wiedza, nic nie czytaja a wszystkiego rzadaja, roszczeniowe towarzystwo
2018-08-27 09:11:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie