czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Kraj > Wulgarna i roszczeniowa turystka w górskim schronisku

Wulgarna i roszczeniowa turystka w górskim schronisku

Wulgarna i roszczeniowa turystka w górskim schronisku
Data publikacji: 2018-08-21 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-06 21:16
Wywietleń: 1839 346881

Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

W miniona sobotę 29-letnia turystka z Warszawy zadzwoniła do centrali TOPR w Zakopanem. Poinformowała, że jest kontuzjowana i czeka na pomoc w schronisku na Hali Ornak. Przeprowadzony przez ratownika dyżurnego wywiad telefoniczny wykazał, że turystka poprzedniego dnia zmęczyła się wycieczką.

Jak czytamy w kronice TOPR, turystka przekazała lekarzowi TOPR, że bolą ją kolana. Ratownicy polecili jej, by spokojnie odpoczęła, bo byli zaangażowani w inne, poważniejsze zdarzenia w górach, a jak będzie taka możliwość, przewiozą ją w późniejszym terminie. Kobieta jednak w ordynarny sposób próbowała wymusić interwencję. Dyżurnemu ratownikowi powiedziała: "Będzie pan miał przesrane, jak nie przyjedzie samochód".

Nieuzasadnione wezwanie ratowników oraz blokowanie numeru alarmowego jest niedozwolone. Ratownicy TOPR zamierzają o sprawie poinformować policję. Rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska wyjaśniła, że jeśli wpłynie formalne zawiadomienie od TOPR, to postępowanie będzie prowadzone w kierunku wywołania niepotrzebnej czynności przez fałszywą informację lub blokowania numeru alarmowego. Wykroczenie jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 500 zł.

- Nieuzasadnione zgłoszenia w górach zdarzają się od czasu do czasu, jednak trzeba mieć świadomość, że każde nieuzasadnione wezwanie, bądź traktowanie ratowników jak taksówkę, jest naganne i karalne - dodała rzeczniczka policji.

(pap)

Fot. Wikipedia

Komentarze

hehehe
Pewnie jakaś walnięta KODziara?!
2018-08-24 07:53:25
zxc
Oj biedna warsiawianka,ja wyslalbym do niej patrol policji aby spalowala te jej kolana zeby naprawde bolaly,a na koniec mandat.
2018-08-21 23:46:06
gran
"Warsiawiaki" to największe ćwoki turystyczne. Pogonić paniusię na bosaka.
2018-08-21 20:27:23
k
Pierwsza mogłaby przyjechać policja - spr. ile wypiła . Jest takie powiedzenie ' nie lubie ludzi z Warszawy !' - ciekawe dlaczego nie traci na aktualności . Takie wezwanie to jakaś kpina .
2018-08-21 18:19:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie