Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nietypowy pomysł goleniowianina. Paprykarz na choince

Data publikacji: 2021-12-18 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-18 14:37
Nietypowy pomysł goleniowianina. Paprykarz na choince
Tylko w Goleniowie paprykarz w wersji choinkowej! Fot. FB/„Paprykarze na choinkę”  

Paprykarz na choince? Czemu nie, są już bombki choinkowe wydmuchane w kształcie puszki z dużym napisem „Paprykarz szczeciński”. Tyle że do kupienia tylko w Goleniowie: sklep „Elegant” u zbiegu ulic Andersa i Konstytucji 3 Maja.

Nietypowa bombka jest pomysłem właściciela sklepu, Mirosława Wasilewskiego, który w swojej ofercie ma nie tylko zgodne z nazwą ubiory męskie, ale też ozdoby choinkowe.

Bombki są przeróżne, od klasycznych po nader nietypowe: szklane czaszki zdobione na meksykańską modę, granaty wojskowe, miniaturki dawnych samochodów i inne wzory, zazwyczaj niekojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia. To efekt pomysłowości właściciela sklepu i pewnej wytwórni ozdób choinkowych z Częstochowy, realizującej te nietypowe zamówienia.

Pomysł „bombkowego paprykarza” wziął się ze zgłaszanego przez klientów zapotrzebowania na bombki z akcentem regionalnym, zachodniopomorskim. A trudno o zachodniopomorski produkt bardziej rozpoznawalny w Polsce od „Paprykarza szczecińskiego”, rybnej konserwy produkowanej w Szczecinie od połowy lat 60. Dziś już wprawdzie nie powstaje on w Szczecinie, a jakość współczesnego produktu często mocno odbiega na minus od pierwowzoru, ale skojarzenie z naszym regionem się utrwaliło w głowach Polaków. Nic dziwnego, że bombki w kształcie puszki cieszą się sporym zainteresowaniem.

Sklep sprzedał już cały zapas bombek-paprykarzy. Jak się dowiedzieliśmy, kolejna partia tych ozdób ma dotrzeć do sklepu w piątek 17 grudnia. Kto jest zainteresowany, może zajrzeć w piątek do „Eleganta”. ©℗

Cezary MARTYNIUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Simca
2021-12-20 12:20:25
Ja w ubiegłym roku powiesiłem na choince puszkę foie gras (300 g) - wyglądała bardzo ładnie, ale pewien gość pod muszką mi ja zwędził.
Simca
2021-12-20 08:01:11
Chyba niezbyt ładna jest choinka w paprykarzu. No ale jak ktoś ma taki gust to jego sprawa. Podobnie z odsłoniętym niedawno pomnikiem w Szczecinie. Z nim jest o tyle gorzej że wydano na to "dzieło" publiczne pieniądze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA