Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Molestowanie… zapachowe

Data publikacji: 2017-04-08 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Molestowanie… zapachowe
Fot. Robert Stachnik  

Nękanie sąsiadów zapachem smażenia i gotowania to forma podlegająca karze „molestowania zapachowego” – uznał Sąd Najwyższy Włoch. Po raz pierwszy w tym kraju zapadł wyrok w sprawie kuchennych zapachów.

„Woń smażeniny po raz pierwszy stała się przedmiotem postępowania sądowego i została uznana za przestępstwo” – tak media interpretują wyrok Sądu Najwyższego, który zapadł po 10 latach batalii, jaką wytoczyli mieszkańcy bloku w miejscowości Monfalcone na północy Włoch lokatorom z parteru, miłośnikom gotowania. Z ich mieszkania bardzo często dochodził zapach smażonego tłuszczu oraz mocnych przypraw i dym. Stały się one tak dokuczliwe dla pozostałych mieszkańców domu, że sprawę postanowiono skierować do sądu. Skarżący podkreślili w pozwie, że małżeństwo przy garnkach nie tylko nęka sąsiadów zapachami, ale także hałasami dochodzącymi podczas gotowania.

Sąd Najwyższy orzekł, że można wydać wyrok skazujący w sprawie dokuczliwych zapachów nie tylko w przypadku zatruwającej powietrze fabryki czy zakładu produkcyjnego, ale także wobec osób gotujących we własnej kuchni. Miłośnicy gotowania z Monfalcone nie zostaną jednak ukarani, bo sprawa, dotycząca lat 2004-07 została uznana od razu za przedawnioną.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tropiciel indolencji
2017-04-11 10:03:18
No proszę-można-? można.To jest prawdziwa demokracja i praworządność.U Nas Spółdzielnie Mieszkaniowe albo wspólnoty stawiają mieszkańcom pod parapetami okien pojemniki na odpady lub stawiają boksy na śmieci i kompletnie nie przejmują się ani przepisami ani tym że ingerują w komfort życia mieszkańców i łamią prawo.Dyletanctwo urzędnicze i arogancja "władzy" w Polsce ciągle na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA