Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Mikołajkowe granie

Data publikacji: 2015-12-03 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-03 19:24
Mikołajkowe granie
 

Sześć drużyn wystartowało wczoraj w Trzecim Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie. Sędziowali juniorzy z pierwszoligowej Pogoni. Dla wszystkich były nagrody.

- Tutaj nie chodzi o zwycięstwo - mówił Rafał Szebel, trener Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk" w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Wielkopolskiej w Szczecinie. - Takie turnieje to okazja do integracji, zabawy, spotkania z rówieśnikami. Są też zwieńczeniem naszych treningów.

Bo większość zawodników na co dzień trenuje piłkę nożną - w zorganizowanych klubach lub zupełnie amatorsko, na boisku szkolnym lub podwórku.

- Trenuję dwa razy w tygodniu - mówił 9-letni Przemek, zawodnik „Promyka", najmłodszy na tym turnieju. - Chciałbym, żeby nasza drużyna wygrała, ale nie musi tak być. Lubię grać w piłkę nożną.

W imprezie uczestniczyły drużyny z: Gimnazjum nr 47 w Szczecinie, Gimnazjum Specjalne nr 48 w Szczecinie, Gimnazjum nr 50 w Szczecinie, Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim, Gimnazjum Integracyjnego nr 26 w Szczecinie oraz drużyna gospodarzy SOSW nr 2 w Szczecinie.

Kolejny turniej już za rok.

Tekst i fot. (sag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA