poniedziałek, 16 grudnia 2019.
Strona główna > Na Luzie > Kwiaty na walentynki najpopularniejszym prezentem

Kwiaty na walentynki najpopularniejszym prezentem

Kwiaty na walentynki najpopularniejszym prezentem
Data publikacji: 2019-02-14 10:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22 13:27
Wywietleń: 1131 375736

W Polsce najczęściej kupowanym prezentem z okazji Dnia Zakochanych są kwiaty, ale wysoko cenimy też romantyczną kolację czy wspólny wyjazd - wynika z badania nt. trendów zakupowych związanych z Walentynkami. Dodano, że na walentynkowe upominki wydajemy coraz więcej.

Jak wskazują autorzy raportu "Mastercard Love Index", wartość wydatków Polaków na prezenty dla ukochanej osoby w ciągu trzech lat zwiększyła się o 56 proc. Coraz częściej kupujemy upominki w internecie (wzrost liczby transakcji o 88 proc. w stosunku do 2016 r.). Nie zostawiamy też zakupów na ostatnią chwilę – najwięcej transakcji (32 proc.) ma miejsce 11 lutego.

Z okazji Walentynek Polacy najczęściej kupują kwiaty – w 2018 r. wynik był o 137 proc. wyższy niż w 2016 r. Są one często dodatkiem do głównej niespodzianki. Chętnie bowiem wydajemy też pieniądze na wspólne spędzanie czasu ze swoją drugą połówką. O 56 proc. wzrosła liczba transakcji w restauracjach, zatem romantyczna kolacja to wciąż dobry pomysł dla zakochanych. Popularne jest również podróżowanie z ukochaną osobą – liczba transakcji za bilety samolotowe czy kolejowe wzrosła o 92 proc. - wyliczono. Prezenty materialne cieszą się natomiast mniejszym zainteresowaniem, np. wydatki przeznaczone na zakup biżuterii wzrosły (o 25 proc.).

Rośnie też popularność zakupów online. O 88 proc. wzrosła liczba prezentów zamawianych przez zakochanych w sieci. Jednak wciąż zdecydowaną większość upominków wybieramy osobiście, podczas wizyty w sklepie, zwłaszcza gdy zostawiamy zakupy na ostatnią chwilę, czyli na 14 lutego (97 proc.).

Według raportu najbardziej hojni i romantyczni są Grecy. Wydatki Greków na prezenty dla ukochanej osoby z okazji walentynek wzrosły o 114 proc. Lubią oni też romantyczne kolacje we dwoje – liczba transakcji w restauracjach wzrosła o 639 proc. Wydają także najwięcej w Europie na kwiaty – o 345 proc. więcej niż 3 lata temu.

(pap)

Fot. archiwum

Komentarze

Aldona
Trzeba byc romantycznym w zwiazku. Kobiety to lubia!
2019-02-17 14:07:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie