niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Halloween w nawiedzonym hotelu?!

Halloween w nawiedzonym hotelu?! [GALERIA]

Halloween w nawiedzonym hotelu?!
Data publikacji: 2017-10-31 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-31 20:28
Wywietleń: 1159 299019

Od kilku lat Halloween zdobywa popularność również w Polsce. Coraz częściej przebieramy się więc w kostiumy przeobrażające nas w przerażające postaci, jak też planujemy specjalne atrakcje, takie jak całonocne pokazy horrorów, czy wypady na weekend. Z tej okazji przedstawiamy przegląd najbardziej nawiedzonych hoteli na świecie, których atmosfera przeniesie nas w klimat filmów grozy.

Eksperci ds. bazy noclegowej portalu Hotels.com przedstawiają 6 hoteli na spędzenie Halloween:

* Jeśli sam pobyt w zamku nie jest dla Ciebie wystarczająco magiczny, nawiedzony przez duchy pokój w Ballygally Castle w Irlandii Północnej pozwoli Ci przeżyć coś bardziej ekscytującego. Plotka głosi, że zamczysko zamieszkują aż trzy przyjazne duchy, które błąkają się po jego wieżach. Ponadto się uważa, że jeden z pokoi ciągle zajmuje żona prawowitego właściciela zamku, lady Isabella Shaw. Goście, którzy zarezerwowali nawiedzony pokój na samym szczycie spiralnej klatki schodowej w najstarszej części zamku, twierdzą, że słyszeli złowróżbne pukanie do drzwi. Zamek w swojej ofercie ma również wycieczkę, podczas której zwiedzający mają okazję spotkać pozostałe dwie zjawy, a także poznać historię zamku.

* Kultowy Bourbon Orleans Hotel, położony w przepięknej części miasta - French Quarter,ma bogatą i tętniącą życiem historię. W przeszłości był elegancką historyczną salą balową i teatrem, natomiast w XIX w. został przekształcony w klasztor. Obiekt, posiadający odznakę Loved by Guests nadaną przez użytkowników Hotels.com, należy do najznakomitszych nawiedzonych hoteli w Nowym Orleanie i budzi taką grozę, że stał się gwoździem programu pieszej wycieczki tematycznej po Nowym Orleanie ze zjawami w tle.

* Piękny butikowy hotel Burchianti we Florencji nie jest przeznaczony dla gości o słabym sercu, gdyż cieszy się sławą miejsca nawiedzonego przez zjawy i zbłąkane dusze. Z relacji jego gości wynika, że nie tylko widzieli duchy dzieci błąkające się po korytarzach, ale również ducha kobiety siedzącego na krześle. Przebywające w nawiedzonym hotelu osoby mogą również podziwiać XVI-wieczne oryginalne malowidła ścienne. W zeszłym roku udało się nawet sfotografować ducha!

* Trzeba mieć nie lada odwagę, aby zarezerwować pobyt w sielankowym hotelu Toftaholm Herrgård, położonym u brzegów jeziora Vidostern na południu Szwecji. Goście tej XIV-wiecznej posiadłości ziemskiej opowiadają o niewyjaśnionych zdarzeniach - od dziwnych odgłosów, po zamykanie się rano drzwi i okien. Miejscowa legenda głosi, że hotel odwiedza duch młodzieńca o chłopskim pochodzeniu, który całym sercem pokochał córkę barona. Jego wybranka się powiesiła, gdy została zmuszona do małżeństwa z innym mężczyzną.

 * Russell Hotel w australijskim Sydney proponuje wycieczki z duchami dla gości, którzy chcą poznać nawiedzoną przeszłość tego miejsca. Hotel jest położony w modnej dziś dzielnicy The Rocks, która kiedyś przyciągała różnych osobników spod ciemnej gwiazdy i swawolnych marynarzy. Mówi się, że jeden z marynarzy nigdy nie zdołał wyjechać i ciągle straszy w pokoju nr 8. Niektórzy goście twierdzą nawet, że widzieli, jak obserwował ich w nogach łóżka.

 * Uroczy, historyczny hotel Mermaid Inn w Rye w East Sussex (Anglia) nawiedzają liczne zbłąkane dusze. Jest w nim nawet specjalny „pokój duchów“. Gwarantujemy, że podczas pobytu w tym miejscu będziesz się bać jak nigdy dotąd.

(g)

 

Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?!

Komentarze

To jest propaganda
tego obrzydliwego zwyczaju; na szczęście w Polsce się nie przyjmuje, pomimo pieniędzy zainwestowanych w wsparcie owego Scheisu
2017-10-31 20:21:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy